Více ale pořadatel Kiss Delta festu Martin Řehoř neprozradil.

Slavnostní akt se uskuteční 17. dubna v kolínském klubu Staré lázně. Páteční večer již sedmého ročníku festivalu by mělo ozdobit také vystoupení kapely AIM z Milána. „O jejich jižanském temperamentu se mělo české publikum šanci přesvědčit například na loňském ročníku prestižního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Na samotný závěr večera se představí jedna z nejstrměji stoupajících hvězdiček českého showbusinessu, skupina UDG,“ předeslal Martin Řehoř.

Dále se představí jihočeská stálice Tlustá Berta, souputníci skupiny Kabát, a dračice z pop – punkové kapely Season Crack. Šanci jako již tradičně dostanou i mladé místní formace Kulatá krychle a Fuck´tjo.

Rozhovor

Před vystoupením v Kolíně odpověděl na několik otázek Marco Fiorello z AIM.

Marco, koncerty v Itálii máte téměř denně. Znamená to, že se hudbou živíte?
Ano, hrajeme hodně, ale ve skutečnosti nám jen hraní na živobytí nestačí. Abych se uživil, učím angličtinu na střední škole, a pracuji s naším bubeníkem Matteem v jeho agentuře ViaAudio.

Je těžké prosadit se s rockovou hudbou v Itálii? Mnozí Češi si myslí, že se u vás nehraje nic jiného než disco…
Je to docela těžké uspět s rockem v Itálii. Nemáme tam velké rockové scény, a rockové kapely často myslí na svůj byznys. To, co se snažíme vytvořit v naší oblasti, je opravdová rocková scéna, a s pomocí ViaAudio, je to stále reálné.

Hrajete i akusticky?
Vždy, když jsem doma. Ale někdy i na turné. Doma, hodně rád experimentuji s elektrickou kytaru a samply.

Jak se vám líbilo v Praze, když jste 9. července hráli v Rock Café? Zdrželi jste se tu?
Praha je nádherné město, ale byli tam pouze jeden den – pouze na koncert 9. července. Doufám, že se do Prahy vrátím a strávím v tomto krásném městě více času. Snad příští prázdniny.

Byli jste někde na pivu?
Při flákání se po Praze jsme zavítali do staré hospody, byla to malá tradiční hospoda, vypili jsme tam hodně piv. České pivo je opravdu dobré!

Hrálo se vám lépe na stagi v parku nebo raději v klubu na Stodolní?
Dávám přednost hraní v klubech s menšími pódii. Tady je to snazší navázat úzký kontakt s publikem. Ale hraní na velké scéně v parku byla skvělá zkušenost, a určitě jsme svou hudbou oslovili mnohem víc lidí než hraní v klubu ve Stodolní.

Rozhodně v sobě nezapřete svůj italský temperament. Ta divoká vášeň s kytarou v rukách na pódiu z vás naprosto vyzařuje. Všiml jste si, že jste hrál v Ostravě bos. Proč?
Obvykle hraji bez bot. Myslím si, že mě to dokonce dělá více nespoutaným!

Jak rozpoznáváte dvojčata Mattea Camisasca od Marca Camisasca? Stává se vám někdy, že musíte počkat, až Matteo sedne za bicí a Marco vezme do rukou baskytaru?
Hrajeme spolu již deset let, takže je pro mě už snadné rozpoznat je. Musím se ale přiznat, že na začátku to nebylo tak jednoduché. Opravdu jsem musel čekat, až začnou hrát na své nástroje.

Jaký koncert u vás byste doporučil Čechům, kteří pojedou v létě do Itálie na dovolenou?
Nevím, kde budeme hrát v době dovolených. Ale na prázdniny já, jakožto poloviční Sicilan, doporučuji Čechům navštívit Sicílii, kde máme právě teď turné. Je to úžasná země – slunce, dobré jídlo, příjemní lidé. Myslím, že Češi by si Sicílii oblíbili.

Harmonogram Kiss Delta festu

18:00- 18:20 Fuck´tjo
18:35- 19:05 Kulatá krychle
19:20- 19:50 Season Crack
20:15- 21:00 Tlustá Berta
21:25- 22:10 AIM (Italy)
22:35- 23:35 Lure of Senses
00:00- 01:00 UDG

Martin Peška