Půvabné mladé dívky se se sejdou na castingu tuto sobotu v kutnohorském hotelu Mědínek. Registrace soutěžících za středočeský region se uskuteční od 15 do 15.30 hodin. Samotný casting pak bude následovat.

Dívky dostaly poslední šanci

„Protože se ale dívky stále hlásí a ptají, mají–li ještě nějakou možnost, rozhodli jsme se pro takzvanou poslední šanci,“ uvedla ředitelka soutěže Kateřina Hamrová. V sobotu tedy mohou přijít s rodiči na casting případně s podepsanou přihláškou (v případě, jsou-li mladší 18ti let). Mohou přijít dívky až do jednadvaceti let let. „Zásadní potřebou je charisma, pohotovost, sebekontrola a všeobecný přehled,“ zdůraznila Kateřina Hamrová.

Piercing a tetování se pro Miss nehodí

Dívky, které se chtějí soutěže zúčastnit, podle pravidel nesmí mít tetování ani piercing.
Vloni kvůli tomu musela odstoupit jedna finalistka těsně před koncem. „Nechala si udělat v tříslech tetování z lásky, ale bohužel mi bychom ji s tetováním, kdyby ho již měla na castingu, nevybrali,“ pokračovala ředitelka.

Soutěžící mají být vzorem svým vrstevnicím. „Neumím si představit, že bychom Veroniku Kašákovou jakožto loňskou finalistku, která byla vyřazena, s potetovaným břichem prezentovali po školách jako vzor toho, jak má mladá charismatická dívka vypadat a vystupovat,“ vysvětlila Hamrová. Ani prestižní modelingové agentury modelky s piercingem nebo tetováním nepřijímají.

Více k podmínkám soutěže pak najdou zájemkyně na internetu www.missjunior.cz.

Nestačí jen hezká tvář a postava

„Hledáme charisma, ne ramínko na šaty,“ předeslala Hamrová. Proto budou dívky testovat ze znalosti světových jazyků během pohovoru.
V letošního ročníku začala také spolupráce se sdružením STOP-A (Stop anorexii) a s kolektivem profesionálů a odbor〜níků na zdravou výživu a životní styl.

„Připravujeme set školení o zdravém životním stylu, mediální trénink, kurz líčení nebo třeba základní rady při pózování u focení. Jsme tak jedinou soutěží krásy, která se stará o zdraví soutěžících,“ přiblížila Hamrová. Snaží se zároveň dívkám sdělit základní pravidla a rady, jak nepodlehnout diktátu vychrtlosti ve světě modelingu, jak zachovat si své charisma a osobnost, životní energii.

Jak přijít oblečená a upravená?

Každá dívka se upraví tak, jak se chce prezentovat a fotit. Oblečení je neurčené. Může přijít ve společenském, sportovním, ale stejně tak i v džínách a tričku.