Máme u nás nějaké pěvecké talenty? Který DJ mě dokáže na parketu nejvíce rozpálit? Na jakou hudební akci letošního roku nejraději vzpomínám?

To jsou otázky, které mají jedno společné – anketu Kutnohorského deníku o nejoblíbenější hudební interprety regionu.

Anketu znáte. Setkali jste se s ní před pár měsíci, kdy jsme hledali hudebníky loňského roku. A nyní se budeme společně snažit najít ty letošní. V anketě, která nově získala název Kutnohorský Otík 2010.

Záměrně opakujeme nejoblíbenější. Hledat totiž nejlepšího jednoduše nejde. Každý hudebník v našem okolí má své fanoušky, přátele. A ti fandí právě jemu. A jak bychom také mohli toho nejlepšího hledat? Jak ten nejlepší vypadá? Dokáže zpívat deset hodin bez přestávky? Z hrdla se mu na svět vydá hlas s největším decibelovým nářezem? Všichni uznáme, že nejlepší neexistuje. Nejoblíbenějšího však nalézt můžeme. Bude to ten, který od čtenářů Kutnohorského deníku a návštěvníků webových stránek dostane nejvíce hlasů.

A protože každá anketa má mít svůj název, má i ta naše. Jmenuje se Kutnohorský Otík. Slavíků, Lvů a Els je kolem nás spousta. Ale typicky český název téměř vymřel. Proto máme Otíka.

V pondělí 1. listopadu otiskujeme v tištěném Kutnohorském deníku první anketní kupon. Zároveň anketa odstartovala i na internetu.

Fanoušci muziky na Kutnohorsku budou hledat nejoblíbenější zpěváky, zpěvačky a skupiny. Navíc zakládáme Síň slávy, do níž uvedeme osobnost, která se zasloužila o rozvoj hudby v regionu.

A je na vás, kolik kuponů zašlete, kolikrát zaškrtnete jméno svého oblíbeného favorita.

V loňském ročníku soutěže uspěli Michal Smrkovský, Lucie Nosová a Rybičky 48.

U tohoto článku můžete hlasovat pro zpěvačku roku.

ZDE hlasujte pro zpěváka roku.

ZDE hlasujte pro skupinu roku.