V rámci putovního projektu Obhajoba pastelky se snaží mladá malířka seznámit veřejnost s touto výtvarnou technikou. V minulých letech už mohli Kutnohoráci vidět, jak během pár dní vznikly obrazy na téma „Kutná Hora - město, kde je možné spatřit anděla“ a „Světlo v hlubinách země“, které si budete moci společně s dalšími kresbami prohlédnout od 30. června do 8. července v Kapli Božího těla.

Kutná Hora je pro mladou malířku srdeční záležitostí. „Je tu spousta krásných míst, kde na vás dýchne inspirace a je tu strašná spousta kouzelných zákoutí,“ podotkla Marie Brožová.

Letošní obraz, který už má malířka ve své mysli, vznikne na téma „Gotika jest kámen i vítr“ a inspiroval ji k němu chrám svaté Barbory. „Teď je na něm bohužel lešení, ale pokusím se ho namalovat bez toho lešení,“ poznamenala s úsměvem. Gotika je podle ní nádherně rozmanitá a k tomu přispívají i různé chrliče a sochy zakomponované do architektury. „To se bude setkávat s tím snovým světem andělů,“ dodala.

Lidé, kteří mají zájem vidět, jak se rodí velkoformátový obraz, by neměli propásnout první tah na čtvrtce. A ten udělá malířka v sobotu v 10 hodin u Kaple Božího těla, kde bude až do 8. července vždy do 17 hodin.