Během večera se zde představí finalistky Miss Kutnohorska 2005 – 2007 ve sportovním oblečení z prodejny Šampion Sport Moniky Brožové a ve věcech Ivy Jeřábkové z prodejny Jeans mode. Ples slavnostně zahájí vystoupení skupiny Tanečního studia Art Základní umělecké školy v Čáslavi.
Toto Studio vzniklo v roce 2000 po konkurzu dívek a chlapců z přípravného ročníku a od doby svého vzniku se věnuje studiu tance klasického, tanci modernímu a současnému. Studio vystupuje na nejrůznějších společenských akcích, přehlídkách v divadlech a soutěžích. V okresním kole získalo několikrát 1. místo a v kraji bylo odbornou porotou ohodnoceno za nejlepší taneční mužský sólový výkon večera. Kromě základních choreografií vznikají sestavy zábavného charakteru a show. Studio Art se představí v choreografii Pirátky z Karibiku, kde s nadsázkou humoru uplatňuje zábavné prvky tradiční show. „O hodinu později po Pirátkách z Karibiku vystoupí moderní párový tanec duo Stars se zvedačkami na melodie Pink Floyd,“ uvedla umělecká vedoucí a choreografka Hana Neumanová.

Na plese ČKD vystoupí skupina Bugles – Beatles Revival. zazní zde známé skladby od Beatles jako například All my loving, Free as a bird, Yesterday a další známé hity. Skupina The Bugles je pražskou Beatles-revivalovou kapelou, která hraje repertoár slavné liverpoolské čtyřky v klasickém čtyřčlenném obsazení a originální instrumentaci. I když se řadí k mladším v tomto oboru (vznikla v roce 2000), zaujala brzy své místo mezi českými revivaly. Na svém kontě má desítky úspěšných vystoupení po celé České Republice jak na klubové scéně (Rock-café, Futurum, Kain, Joshua Tree…), tak na prestižních firemních akcích. K rychlému růstu kapely přispívá i dlouholeté hudební vzdělání všech jejích členů. Cílem je co nejlepší a nejvěrnější hudební produkce včetně skvělé pódiové show. Velkou předností je i značná vizuální podobnost se slavnými Beatles a pro Beatles charakteristický levoruký bas〜kytarista. Skupina The Bugles používá originální dobové hudební nástroje a aparatury a také přesné stylové kopie kostýmů