Na finálovém večeru soutěže Miss Kutnohorska 2007 v pátek 19. října na scéně Tylova divadla se nebude jen posuzovat krása mladých dívek. Sponzorský dar předá zástupce společnosti ČKD Kutná Hora stejně jako v minulém roce handicapovanému sportovci.

Tím je v letošním roce špičkový reprezentant v cyklistice Michal Stark, který patří mezi nejúspěšnější handicapované sportovce světa. Je držitelem bronzové medaile z paralympiády v Sydney. Ve sportovním světě se trvale zapisuje svými výkony už dvacet let. „Závodí s nadkolenní amputací dolní končetiny. O nohu přišel následkem úrazu v dětství,“ přiblížil Starkův manažer Ivan Sova.

Mezi jeho největší úspěchy patří i titul Mistra světa a Evropy v časovce jednotlivců, vítězství v seriálu závodů Světového a Evropského poháru. „Michal se drží mezi absolutní světovou špičkou od roku 1994. V loňském roce přivezl dva cenné kovy z Mistrovství Evropy, nejen ve své excelentní disciplíně - časovce, ale i ze silničního závodu jednotlivců. V červnu se zúčastnil Evropského poháru v Německu, kde dojel jako první v časovce na 21,7 kilometrů. O měsíc později pak ve slovenské Těrchové získal prvenství v časovce na 11 kilometrů a v silničním závodě na 36 kilometrů. Celkově se umístil na druhém místě.

Kvůli sporům s Českým svazem tělesně postižených sportovců se nemohl letos zúčastnit dvaačtyřicetiletý handicapovaný cyklista závodů Světového poháru v Rakousku a obhájit tak loňský úspěch, kdy si domů přivezl stříbro.

INTERVIEW:

Sportovec si cení krásy u žen, ale i v architektuře

Jaký máte vztah ke Kutné Hoře jako k městu?

Byl jsem tam za svým manažerem. Obdivuji chrám svaté Barbory. Ale líbí se mi také samotné městečko, které je jedno z nejkrásnějších ve Středočeském kraji.

Budete hostem na finálovém večeru soutěže Miss Kutnohorska 2007. Co přímo vám říká ženská krása?

Nejkrásnější je pro mě moje žena a mé dvě dcery.

Ale krásu jako takovou určitě spojuji také s charakterem té ženy. Takové soutěže jistě mají smysl a především pro taková menší města. Lidé díky tomu mají třeba i další příležitost se společně sejít a ve finále být také patřičně pyšní na tu vybranou dívku.