Děti slaví úspěch

Pod starostlivým dohledem pracovnic školky zazpívaly děti hlavně svým dědečkům a babičkám. Jedna ze zastávek se odehrála také v místní základní škole, kde maskovaná drobotina předvedla své umění starším kolegům a v některých případech i sourozencům. Velmi oblíbený masopustní průvod mateřinky se pomalu stává nedílnou součástí společenského života obce na konci zimy.

„Mají to moc hezké, masky jsou povedené a krásně zpívají. Stejně jako loni, i dneska mi děti zahrály moji oblíbenou písničku,“ usmíval se spokojeně žlebský senior Jaroslav Bareš.

Nutno dodat, že nebyl rozhodně sám, kdo nejmenší maškary pochválil. Na tom, že dopolední průvod Mateřské školy je krásným zpestřením masopustního období a života v obci vůbec, se shodli všichni návštěvníci i kolemjdoucí.

Jediným záporem povedeného putování mateřinky tak bylo snad jenom uplakané únorové počasí.

Vzniká nová tradice

Masopustní pochod Mateřské školy Žleby se konal poprvé před rokem. „Maškaru jdeme tedy podruhé a doufáme, že se nám podaří založit hezkou každoroční tradici. Masky si děti vyrobily sami, jen s naší občasnou pomocí,“ poznamenala Bohdana Havránková, pracovnice žlebské mateřské školy.

Prohlédněte si fotogalerii.