Kořeny nástroje starého řadu století sahají až k bájné Atlantidě. Alikvotní tóny podle prastaré tradice povznášejí ducha a léčí tělo. Zajímavostí se stalo i to, že součástí hudebního nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce. „Ve fortissimu dochází až k její levitaci do výše řady centimetrů. Zvuk je doprovázen obrazem promítaným na velkém širokoúhlém plátně. Hudební zážitek je tak doplněn i silným zážitkem vizuálním,“ uvedl Michal Králíček z pořadatelského týmu.

S velkým úspěchem byl nástroj představen v Praze v rámci výstavy Orbis pictus, nahrával jej Český rozhlas, zazněl také v Kongresovém centru Praha na mezinárodním sympoziu pro tisíc lidí z celého světa a televizní diváci jej mohli vidět a slyšet v pořadu Dobré ráno z Ostravy.

Koncerty s názvem Společná věc se pořádají ve městech po celé České republice. „Z míst, kde se již konaly, můžeme jmenovat například Anežský klášter v Praze, Ostravskou univerzitu či vyhlášený grandhotel Pupp v Karlových Varech,“ dodal na závěr Michal Králíček.