Záhadný kovový zvon s dvěma madly je naplněn vodou. Na tento nástroj hraje Tomáš Pfeiffer tak, že oběma holýma rukama tře madla po stranách zvonu. Tímto pohybem pak zvon vydává výjimečný nenapodobitelný zvuk a voda ve zvonu po chvíli levituje do výše několika centimetrů.

„Staří lámové tvrdili, že zvuk, který zvon vydává, se dá přirovnat k okolnímu vesmíru. Dle staré tradice zvuk vstupuje do celého těla a rezonuje s člověkem jako s celkem. Lámové dále tvrdili, že je zvuk léčivý pro tělo a ducha,“ zmínil Tomáš Pfeiffer. Podle jeho slov jsou ohlasy lidí po koncertech častokrát až neuvěřitelné. „Stalo se například to, že lidem, kteří trpěli celý život s vážným a rozsáhlým ekzémem, po ponoření do vody takto zasažených rukou jejich problém zmizel. I lékaři dokonce konstatovali výjimečný úkaz, když lidem po poslechu vodnářského zvonu zmizely otoky po vážných zraněních,“ dodal Pfeiffer.

Léčivé tóny zazní v rámci druhého ročníku koncertů Společná věc 2008. Tento projekt je propojením současnosti s kulturou, která k nám promlouvá přes staletí. Tomu odpovídají výrazové prostředky projektu, kde decentně užitá nejmodernější dostupná audiovizuální technika umocňuje tisíciletý nástroj.