V pátek si v něm dali maturitně – plesové dostaveníčko studenti hned dvou tříd ze dvou rozdílných škol – převážně dívky ze třídy 4ZA kolínské Střední zdravotnické školy a naopak výhradně pánské osazenstvo IT4 kutnohorské průmyslovky.

Tradiční program ozvláštnili kankánem a ohňovou show už v začátku bálu a na půlnoc si připravili vlastní překvapení. Nejdříve sedm studentek nastoupilo coby rockerky v kožených bundách a roztrhaných punčochách s jedním klukem v paruce, aby tancem s kytarami pobavili na směs filmových melodií.

„Nechtěly se převlékat z plesových rób,“ vysvětlila jedna ze studentek, proč návštěvníky půlnočním programem bavila jen část třídy.

Po jejich odchodu se na parketu objevila zase část klučicí třídy, a to coby břišní tanečnice, aby po několika tanečních kreacích k velkému jásotu přítomných odhodila nejdříve sukýnky tanečnic a poté i trenýrky, pod kterými měli pánové jednotné slipy, z nichž šli pak ještě do jednoho spodního prádla.

Nadšení dívek i rodičů neznalo mezí. Pak už jen zašlapávání stuh pro štěstí, dort předaný spolužačce slavící po půlnoci narozeniny a čáslavský orchestr Březovanka, který kromě jiného bavil i svéráznými aranžemi tuzemského popu a rocku do velkokapelového zvuku, v němž hrají prim především dechové nástroje.

Autor: Zdeněk Hejduk