Program uvedla starostka Nových Dvorů Vanda Vöröšová, která představila účinkující. Pak už se mikrofonu ujala Lucie Mrňáková a společně s Lukášem Lázňovským velikonoční koncert zahájila. Děti z mateřské školy nacvičily se svou učitelkou Evou Procházkovou vskutku povedené vystoupení. Došlo i na sólo, kterého se s velkou statečností ujala Adrianka. Děti z mateřinky zazpívaly nejprve klasické české písničky a poté přešly také do angličtiny. S paní učitelkou Lucií Valouškovou nacvičily dvě písničky o barvách a o zvířatech a video z tohoto vystoupení bude zařazeno do hudební soutěže pro mateřské školy.

Po zpěvu nejmenších dětí přišli na řadu zpěváci o něco starší. Pěvecký sbor Sluníčka ze zámku se sbormistryní Lucií Procházkovou vystoupil se svým hudebním. Po pásmu lidových písniček následovaly písně modernější. Děti zazpívaly například Zvědavou písničku od Petra Ebena. Pěvecký sbor, který tvoří více než třicet malých zpěváků, slaví úspěchy i na vyšší úrovni. Doprovází mnoho hudebních vystoupení a akcí v Kutné Hoře i okolí a se svou sbormistryní se v červnu chystá na hudební festival do Prahy, kde změří síly svého hlasu s ostatními sbory z republiky. Sbor je složen především z žáků novodvorské základní školy. Při jeho vystoupeních jej doprovází Lukáš Lázňovský, který nyní studuje v prvním ročníku na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Přestože je již studentem střední školy, stále se aktivně podílí na činnosti sboru a na vystoupeních, které sbor pořádá pro rodiče a veřejnost.
Velikonoční koncert, který navštívilo kolem čtyř desítek lidí, byl symbolickým přivítáním jara, optimisticky naladil všechny účastníky a připomněl, že jaro je již definitivně tady.

Autor: Martina Veberová