Na adventu s Mikulášem zazní známé melodie
Kutná Hora – Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova pořádá koncert nazvaný Advent s panem Mikulášem. Zazní na něm známé vánoční melodie v podání klavíru, trubky a sopránu Karolíny Žmolíkové. Koncert se uskuteční v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v úterý 12. prosince od 19 hodin.

Herečka Chantal Poullain zazpívá své šansony
Kutná Hora – Známá herečka Chantal Poullain se kromě herectví věnuje také hudební dráze, její šansony patří k posluchačsky velmi oblíbeným kouskům. V předvánočním čase je zazpívá také v Kutné Hoře. Koncert se uskuteční v úterý 12. prosince od 19 hodin v Tylově divadle.

Senioři si zatančí na další Kavárničce
Kutná Hora – Centrum pro zdravotně postižené a seniory pořádá ve středu 13. prosince od 14 hodin další ze série oblíbených „Kavárniček“. Ta prosincová bude mít podtitul vánoční a prý možná přijde i Ježíšek. Tančit se bude jako obvykle v hotelu Zlatá Stoupa.

Hledá se majitel zvoničky, přihlásit se musí do půl roku
Ledečko – Poněkud netradiční výzvu zveřejnili v obci Ledečko. Hledá se totiž majitel zvoničky a Božích muk. Boží muka stejně jako zvonička v obci jsou bez majitele, respektive se žádného nepodařilo dohledat a k věcem se dlouhodobě nikdo nehlásí. Případný vlastník má teď půl roku na to, aby vlastnické právo doložil. V případě, že se tak nestane, zvonička i Boží muka připadnou obci. 

Česká pošta ve Zbraslavicích omezí dočasně provoz
Zbraslavice – Pobočka České pošty dočasně omezí provoz pro veřejnost a to konkrétně ve středu 13. prosince a dále pak od 27. do 29. prosince. V uvedených dnech bude pobočka v obci otevřena pouze od 11 do 16 hodin.

Do Uhlířských Janovic dorazí Betlémské světlo 
Uhlířské Janovice – Také letos skauti a skautky dorazí do města s Betlémským světlem. Malý plamínek, který je novodobým symbolem Vánoc a který svou silou podle skautů spojuje mnohá srdce, se bude předávat v kostele sv. Aloise v úterý 19. prosince od 18.30 hodin. Betlémské světlo dorazí v průběhu prosince také do dalších měst a obcí na Kutnohorsku. V Kutné Hoře si pro něj zájemci budou moci přijít na Štědrý den na Palackého náměstí, k „dostání“ bude také v Hlízově a to ve středu 21. prosince od 10 do 12 hodin a ve čtvrtek 22. prosince od 16 do 18 hodin v domě č.p. 36.