Janek Ledecký zazpívá dnes v Tylově divadle
Kutná Hora - Klasické vánoční písně i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Sliby se maj plnit o Vánocích zazní dnes v 19 hodin v kutnohorském Tylově divadle. Vystoupí zde zpěvák Janek Ledecký, který dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. Kromě něj vystoupí i dětský sbor Základní umělecké školy Kutná Hora.

Zahraje skupina Diogenes
Zruč nad Sázavou - Hudební vystoupení se uskuteční ve Zruči nad Sázavou tento pátek od 19 hodin. V zrcadlovém sále zručského zámku navodí vánoční atmosféru skupina s názvem Diogenes. 

Vystoupí plzeňský soubor Musica ad Gaudium
Kutná Hora - Adventní koncert se uskuteční v refektáře Galerie Středočeského kraje tuto sobotu od 16 hodin. Vystoupí plzeňský barokní soubor Musica ad Gaudium. 

V Čáslavi pohovoří o Mexiku
Čáslav - Cestovatelky Hana Kátrová a Jarmila Sejčková přijedou se svým pořadem na Novou scénu Dusíkova divadla do Čáslavi. Přednáška se uskuteční zítra od 18 hodin. Lidé se dozví více o Mexiku.

Michal Nesvadba představí dětem své mazlíčky
Kutná Hora - Představení o zvířátkách přiveze do Tylova divadla v Kutné Hoře Michal Nesvadba z Kouzelné školky. Jedná se o tradiční předvánoční vystoupení pro děti s rodiči. Michal Nesvadba oslaví v Kutné Hoře také své kulaté 60. narozeniny. Představení o zvířátkách začne 9. prosince v 17 hodin.

V divadle odehrají komedii
Kutná Hora - Tylova herecká škola Kutná Hora odehraje tuto neděli od 17 hodin v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře představení s názvem Když se zhasne. Trevor s Ninou budou pořádat svůj netradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou party, jenže to by jedna předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek. Ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak rázem promění v rozvodové bitevní pole. 

V Čáslavi darují děti dětem
Kutnohorsko - Pomalu se blíží Vánoce. Ne všichni ale mají takové štěstí, že mají štědrovečerní večeři a pod stromečkem dárky. Děti z Kutnohorska se proto nyní přidají do projektu s názvem Krabice od bot aneb děti darují dětem k Vánocům. Stačí, když obstarají, prázdnou krabici od bot, rozhodnou se, pro koho bude, a poté už se ve fantazii meze nekladou. Do krabice mohou dát například pastelky, sešity, hračky, hezké tričko nebo sladkosti. Sběr krabic se koná až 10. prosince v čáslavské Diakonii na Komenského náměstí každý všední den od 8 do 15 hodin nebo na faře v neděli od 8 do 9 hodin a od 10 do 11 hodin. 

Mikulášské balíčky dnes dostanou jen hodné děti
Kutná Hora - Mikuláš, čerti i andělé budou dnes chodit i po celém Kutnohorsku.
Děti se na ně mohou přijít podívat například do Vlašského dvora, kde bude od 11 hodin připraven bohatý program. Po celý den se zde budou konat netradiční komentované prohlídky a do tajemství Královské mincovny a Muzea pověstí, duchů a strašidel zasvětí přítomné samotní čerti a andělé.
Prohlídky budou přizpůsobené dětem a součástí bude i hledání ztraceného pokladu. Na ty nejhodnější děti budou čekat i mikulášské balíčky.
Mikulášská besídka bude pro děti připravena i v kutnohorském klubu Sluníčko, které se nachází v ulici Trebišovská. Zde besídka začne v 15 hodin.
Mikuláš nebude chybět dnes ani v kutnohorské knihovně. Mikulášská nadílka je zde naplánována od 17 hodin. I v knihovně budou ale mikulášské balíčky dostávat jen ty nejhodnější děti. 

V Dačického domě odhalí bustu Mikuláše Dačického
Kutná Hora - Odhalení busty Mikuláše Daczického z Heslowa se uskuteční v Dačického domě ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin. Busta byla vytvořena sochařem Jakubem Ďoubalem za finanční podpory NF Mikuláše Daczického, Vinných sklepů Kutná Hora a občanů Kutné Hory i mimo Kutnou Horu, kteří se účastnili koncertů Léta s panem Mikulášem. 

Zručská výstava potrvá pouze do 15. prosince
Zruč nad Sázavou - Zručská výstava s názvem Výstava pro introverty, na které vystavují svá díla Anastázia Stročková a Lucie Jestrabíková, je k vidění do pátku 15. prosince. Zájemci najdou výstavu v zámecké galerii ve Zruči nad Sázavou. Výstava je k vidění v pondělí a ve středu od 10 do 11.30 hodin a odpoledne od 12.30 do 16 hodin. V úterý, čtvrtek a pátek pak od 10 do 11.30 hodin a odpoledne od 12.30 do 15 hodin.

Středočeské památky tématem pořadu K věci
Kutnohorsko - Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude ředitel středočeské územní památkové správy Národního památkového ústavu Dušan Michelfeit. Tématy rozhovoru budou zhodnocení letošní návštěvnické sezony nebo adventní akce na středočeských památkách. Pořad K věci si můžete poslechnout po 15. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,5 FM.