Lidé si mohou zacvičit jógu s výhledem na Barboru

Kutná Hora – Zacvičit jógu si mohou zájemci v zahradách bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře, a to každou středu od 17.30 hodin. Cvičení s výhledem na chrám sv. Barbory pořádá nezisková organizace Jóga v denním životě a je vhodné pro pokročilé i začátečníky.

TPCA Beat festival dá šanci mladým kapelám z okolí

Kolín – Na Kmochově ostrově v Kolíně se v sobotu 22. července uskuteční jubilejní 10. ročník TPCA Beat festivalu, který dává příležitost talentovaným skupinám, ale fanouškům přináší také stálice hudebního nebe. Letos vystoupí kapely Visací zámek, Sto zvířat, UDG a Brisk Fart. Mezi soutěžní kapely patří Artmosphere z Lysé nad Labem, kolínské Blikající miminko, partička kolem klávesisty Pavla Makala říkající si Bach O. R., kutnohorská Melissa, kolínská banda Kozičky či taktéž místní kvarteto Prasákův gauč. Příležitost dostane také metalová partička Saphet a nejmladší kapelou, která se bude ucházet o hlasy bude loni vzniklá Rissla. Letos poprvé budou součástí festivalu také běžecký štafetová závod Ekiden. Jde o tradiční japonský štafetový závod na 2,5 kilometru, který běží pětičlenné týmy. Závodníci si mezi sebou předávají látkovou šerpu a v každém mužském týmu musí být jedna žena. Smíšený tým pak musí mít dvě a více žen. Start a cíl závodu bude na atletickém stadionu a trasa povede lesoparkem Borky.

Odvysílají válečné drama

Čáslav – Film s názvem Dunkerk odehrají v čáslavském Kině Miloše Formana v úterý 25. července. Jedná se o válečné drama režiséra Christophera Nolana. Film, ve kterém se objeví herecká hvězda Tom Hardy, bude promítán od 20 hodin.

V Bramborech si popovídají

Brambory – Posezení u Lípy přátelství se uskuteční v sobotu 22. července na sportovním hřišti v obci Brambory. V 17 hodin odehrají účastníci přátelské volejbalové utkání, po kterém přijde zasloužená odměna v podobě občerstvení a hudby.

Výstava Ztracená generace je k vidění do konce srpna

Uhlířské Janovice – Výstava k výročí 1. světové války nazvaná Ztracená generace je do konce prázdnin k vidění v minigalerii Kulturníhoa informačního centra v Uhlířských Janovicích. Expozice je zapůjčena ze Středočeské vědecké knihovny.

Sobota nabídne hudbu v parku i u splavu

Vlastějovice – Rozbitá okna, chatrné dveře a značně zanedbaný interiér. Taková byla v uplynulých letech kaple sv. Panny Marie v Budčicích u Vlastějovic. Jak se zdařila její rekonstrukce, se mohou v rámci prohlídky přesvědčit všichni, kteří v sobotu 22. července v 19 hodin přijmou pozvání na přátelské posezení s hudbou u místního splavu. Jen kousek dále, přímo ve Vlastějovicích, bude otevřená další sakrální památka, a sice rovněž opravená kaple sv. Maří Magdaleny. V 18 hodin se v ní uskuteční mše svatá a už o hodinu dříve začne v blízkém parku poutní koncert.

Neckyáda potěší děti i dospělé

Čáslav – Plavidla všech druhů se po roce opět představí na Podměstském rybníku v Čáslavi. Soutěžní posádky zvednou kotvy v sobotu 22. července ve 13 hodin. Neckyáda letos nese podtitul „Postav, co dovedeš“. Vloni se na čáslavské neckyádě bavily desítky lidí. Někteří z nich se těší i na ten letošní rok. „Vloni bylo vtipné, že hned na začátku závodu se jedno plavidlo rozpadlo. Zábavu to ale na místě rozhodně nezkazilo,“ uvedl Václav Horák, který se vydá se svou rodinou i na letošní čáslavskou akci. Jeho děti se na neckyádě již pravidelně na netradičních a rozmanitých plavidlech vozí. „Mají z toho vždy nevšední zážitek. Vidí naše město z trochu jiného pohledu,“ dodal.

Račanští hudebníci zahrají posluchačům Pod Lipou

Kácov – Račanské hudební léto se již poosmé koná v Kácově. V sobotu 22. července od 16 hodin zahrají Račanští hudebníci, o hodinu později kapela Martina Zemana. Tóny obou formací zazní Pod Lipou v Račíněvsi v Kácově.