Americký horor Jigsaw nabídne kino Modrý kříž
Kutná Hora – Kanadsko – americký horor Jigsaw od režisérské dvojce Michael Spierig a Peter Spierig promítne kutnohorské kino Modrý kříž ve středu 29. listopadu od 19 hodin. Jde o pokračování veleúspěšné a divácky velmi oblíbené hororové řady Saw.

Ivo Šmoldas bude bavit diváky v divadle
Kutná Hora – Básník, publicista, scenárista, moderátor a překladatel Ivo Šmoldas a spisovatelka Marie Formáčková se společně představív Městském Tylově divadle ve středu 29. listopadu od 19 hodin. V pásmu s povypráví nejen o sobě, ale také o palčivých společenských i politických problémech současnosti. Jak jinak, než s humorem sobě vlastním.

Kutnohorský komorní orchestr zpestří advent
Kutná Hora – I letos připravuje Kutnohorský komorní orchestr tradiční adventní koncertyv refektáři Galerie Středočeského kraje. Budouse konat 9. prosince. Odpolední od 16 hodin a večerní od 19 hodin.Tentokrát orchestr ke spolupráci přizval plzeňský barokní soubor Musica ad Gaudium, jehož členové se představí jako sólisté v dílech J. S. Bacha, G. Ph. Telemanna a A. Vivaldiho. Posluchači se mohou těšit na sólové cembalo Aleny Tiché, zobcové flétny Dominiky Pilecké a Jaromíra Tichého i zpěv Andrey Brožákové – Frídové. Na koncertě zazní také výběr z tradičních i méně známých vánočních koled v půvabné úpravě pro zpěv, zobcové flétny, cembalo a smyčcový orchestr.

Fast Food Orchestra se zastaví v Kutné Hoře
Kutná Hora – Při svém podzimnímu turné se kapela Fast Food Orchestra zastaví v Kutné Hoře, kde 8. prosince odehraje svůj koncert v klubu Česká 1. Kapela 9. září vydala své nové album Struny. Ochutnávkou z něj je i aktuální animované lyric video k songu Pilule. V říjnu pak vyrazila na turné se spřátelenými Circus Brothers, kteří se divákům ve městě představili už v květnu na Pivních slavnostech v Lorci. Koncer v České 1 bude navíc skvělou příležitostí, jak začít oslavy blížících se narozenin Fast Food Orchestra. V roce 2018 totiž kapela dovrší 20 let své existence.Vánoční výstavu zahájí koncert Norbiho Kovácse
Kutná Hora – Výstavu nazvanou „Ten vánoční boží čas“v kostele sv. Jana Nepomuckého slavnostně zahájí adventní koncert dvou muzikantů, kytaristy a zpěváka Norbi Kovácse a rockového violoncellisty Jaroslava Olina Nejezchleby. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin. Výstavu i koncert pořádá Město Kutná Hora ve spolupráci s agenturou Veselý lidový rok, která je současně tvůrcem každoročního pásma s názvem Betlémování. To se koná ve Spolkovém domě v Lierově ulici.

Jiří Dvořák přijede znovu besedovat do Kutné Hory
Kutná Hora – Jiří Dvořák, která se věnuje marketingové a firemní komunikaci, se vrací do Kutné Hory. Naposledy zde besedoval v červenci a nyní slibuje neméně zajímavou besedu s ještě zajímavějším příběhem. Uskuteční se již dnes v Dačického domě a nese podtitul Ovládněte své podvědomí. Besedu pořádá Jiří Dvořák ve spolupráci s Centrem pro podporu rozvoje osobnosti a dalšího vzdělávání Aqua Life.

Sbor uspořádá přednášku o křesťanství
Zruč nad Sázavou – Sbor Československé církve evangelické Zruč nad Sázavou uspořádá ve čtvrtek 30. listopadu přednášku pro veřejnost. Ta se bude týkat základů křesťanství. Přednáška se uskuteční v zasedací místnosti Spolkového domu. Začátek je v 17 hodin.

Řidiči by měli být na pozoru v obci Ledečko
Ledečko – Řidiče v obci čeká v nejbližších dnech dopravní omezení. Kvůli novému povrchu, který budou dostávat komunikace v obci, budou postupně uzavřeny úseky silnic č. III/3356 a č. III/3354. Omezení začne platit v čtvrtek 30. listopadu a potrvá do 15. prosince. Jednotlivé úseku budou opravovány na etapy. Obousměrná objízdná trasa povede přes Talmberk, Úžice a Smilovice.

Úspěšná kutnohorská mažoretka brala stříbro
Kutná Hora – Druhé vystoupení Lindy Leopoldové, která reprezentuje Dům dětí a mládeže Kutná Hora na mažoretkové Mia League, se uskutečnilo v neděli 26. listopadu v Brandýse nad Labem. A dívka byla opět velice úspěšná. Svou účast přetavila po minulém zlatu na další cenný kov, tentokrát na stříbro. Poslední letošní soutěžní vystoupení se bude konat v sobotu 9. prosince ve sportovní hale v pražském Chodově.