Výstava Ladovské Vánoce zanedlouho končí
Kutná Hora – Výstavu s názvem Ladovské Vánoce mohou lidé naposledy navštívit dnes a zítra od 10 do 16 hodin. Své obrazy vystavuje Alena Ladová a lidové zvyky, dřevořezby a akvarely pak Hana Richterová. Výstava je k vidění na Hrádku v Kutné Hoře.

Na maturitním plese zahraje skupina Paragraf
Kutná Hora – Maturitní ples Středního odborné školy a Středního odborné učiliště řemesel v Kutné Hoře se uskuteční tento pátek od 19 hodin. Maturitní ples se ponese v duchu Jamese Bonda a Mexika. Celým plesem provede moderátor Jiří Vondra z rádia Kiss Delta a k poslechu a tanci zahraje hudební skupina s názvem Paragraf.

Výstava Klenoty a šperky je k vidění už jen do pondělí
Kutná Hora – Autorská výstava mistra uměleckých řemesel Jiřího Urbana je k vidění v Dačického domě již od června. Bude ale zanedlouho končit. Lidé mohou výstavu navštívit v kapli Dačického domu do pondělí 15. ledna. Na výstavě jsou k vidění například královské koruny, šperky pro královnu Alžbětu II, náhrdelníky, prsteny, ale i kříž pro papeže Jana Pavla II.Charlie Slavík Revue potěší Kutnohořany vystoupením
Kutná Hora – Charlie Slavík Revue vystoupí v kutnohorské kavárně Blues Café ve čtvrtek 18. ledna od 19 hodin. Charlie Slavík je jeden z nejuznávanějších hráčů na foukací harmoniku v České republice. Také hrál s celou řadou zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech.

Nový rok přivítají senioři na lednové Kavárničce
Kutná Hora – Kavárnička pro seniory a zdravotně postižené se uskuteční ve středu 17. ledna od 14 hodin tradičně v prostorách hotelu Zlatá stoupa. Senioři a zdravotně postižen symbolicky přivítají rok 2018. K poslechu a tanci všem přítomným zahraje Standa Jelínek.

Obecní knihovnu otevřou lidem příští středu
Bílé Podolí – Obecní knihovna v Bílém Podolí bude pro veřejnost otevřena ve středu 17. ledna od 16 do 17.30 hodin. V lednu ji pak mohou lidé naposledy navštívit opět ve středu 31. ledna ve stejný čas. Obecní knihovnu najdou zájemci přímo v úřadu městyse.

Fotokroužek vystaví svou tvorbu v Tylově divadle
Kutná Hora – Fotokroužek Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře připravil výstavu s názvem Inconnu. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna od 17 hodin v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře. Fotografie jsou průřezem tvorbou členů fotografického kroužku. Výstava potrvá do konce února.