Frekventaty tanečního kurzu B čeká Věneček
Kutná Hora - Na frekventanty Taneční školy Novákovi kurzu B čeká dnes závěrečná hodina s názvem Věneček. Závěrečná hodina se bude konat od 20 hodin v kutnohorském Lorci. Dívky si vyslouží od chlapců vějíř, chlapce zase kokardu. Tímto budou kutnohorské taneční pro začátečníky v roce 2017 ukončené. Tanečníci předvedou svým rodinám i známým, jaké tance se v tanečních naučili.

Skupina Diogenes zahraje ve Zruči nad Sázavou
Zruč nad Sázavou - Vánoční koncert hudební skupiny Diogenes se uskuteční v Zrcadlovém sále zručského zámku dnes od 19 hodin. Hudební skupina zahraje koledy, spirituály, vánoční písně duchovní i světské.

Vytvoří tečkované obrázky
Kutná Hora - Tečkované obrázky budou tvořit zájemci dnes od 17 hodin ve výtvarném ateliéru, který se nachází ve Vladislavově ulici v Kutné Hoře. Kurz povede Karin Brůžková. Tečkování je stará metoda malování obrazů. Zájemci se ji mohou na kurzu naučit a rovnou si vytvořit i obraz do svého domova. Zájemci si s sebou mohou vzít i děti a udělat si tak společné večerní tvoření. Malovat se bude na plátna a menší děti mohou malovat na čtvrtky nebo na plátna na sololitu.

V divadle zahrají komedii
Kutná Hora - Romantickou komedii Perfect days mohou lidé navštívit v Tylově divadle dnes v 19 hodin. Komedie bude nejen o ženách a nejen pro ženy. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno. Prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí. Nestihla mít dítě a zbývá jí pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají. 

Do Uhlířských Janovic dorazí Betlémské světlo
Uhlířské Janovice - Také letos skauti a skautky dorazí do města s Betlémským světlem. Malý plamínek, který novodobým symbolem Vánoc a který svou silou podle skautů spojuje mnohá srdce, se bude předávat v místním kostele sv. Aloise v úterý 19. prosince od 18.30 hodin. Betlémské světlo ale dorazí v průběhu prosince také do dalších měst a obcí na Kutnohorsku. Například v Kutné Hoře si pro něj zájemci budou moci přijít přímo na Štědrý den na Palackého náměstí. 

Zpěvačka Dasha hostem Tandemu Jana Rosáka na Regionu
Kutnohorsko - Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude zpěvačka a muzikálová herečka Dasha. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jak jí změnilo život narození dcery. Tandem Jana Rosáka s Dashou naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,5 FM. 

Ve městě uzavřou chodník
Kutná Hora - Chodník v Benešově ulici v Kutné Hoře bude z důvodu stavebních prací při výstavbě připojení uzavřen až do konce dubna. Uzavírka proběhne ve dvou etapách. Ta první bude zahájena 11. prosince a skončí s posledním dnem roku 2017. Práce na chodníku a s ním spojená uzavírka pak budou pokračovat od 1. března, hotovo by mělo být na konci dubna roku 2018. Pěší budou nuceni po dobu uzavírky nuceni použít chodník na protější straně. Chodník bude uzavřen od Státního okresního archivu Značení bude umístěno tak, aby nezasahovalo do výhledu při výjezdu z vedlejších komunikací.