Vystoupí Trampoty i Miro Šmajda
Kutná Hora - Svatováclavské slavnosti se budou konat tradičně na Palackého náměstí v Kutné Hoře dnes od 13 hodin. Odpoledne vystoupí divadelní soubor Kůzle Hu.sou a zazpívá hudební skupina Trampoty. Od 18.45 hodin pak zazpívá na známý zpěvák Miro Šmajda. Od 21 hodin pak vystoupí pražská hudební skupina s názvem Tichá dohoda. Lidé si mohou také dnes od 13 hodin na Palackého náměstí v Kutné Hoře projít staročeské trhy. Nebude chybět ani prezentace českých vinařů. Pro děti bude připraven v parku U Tří pávů bohatý program.

Uspořádají závod ve výkonu vodicích psů
Kutná Hora – Závody ve výkonu vodicích psů se budou konat tuto sobotu od 10 hodin v Kutné Hoře. Soutěž v dovednostech vodicích psů začne přes štábním domkem v Galerii Středočeského kraje. Soutěž se bude konat v ulicích za běžného provozu. Psi musí vyhledat schody, přechody, označují nevidomému dveře, zastávku a upozorňují na obrubníky. Bohatý program bude připraven v sobotu i pro diváky. Ti si vyzkouší v klapkách na očích různé kompenzační pomůcky pro nevidomé, například zvukovou hladinku pro nalévání vody do šálku.Kateřina Svobodová zazpívá na malé vodní scéně
Kutná Hora – Zpěvačka Kateřina Svobodová vystoupí se skupinou Tajemoje tuto sobotu od 10 hodin dopoledne na malé vodní scéně v Galerii Středočeského kraje. V případě deště se koncert přesune do sálu v severním křídle Galerie Středočeského kraje.

V klášteře ochutnají vína
Kutná Hora – Den otevřených dveří k patnáctému výročí založení vinařství se bude konat tuto sobotu v klášteře sv. Voršily. Od 10 do 13 hodin se budou konat odborné přednášky, od 14 hodin se pak uskuteční největší přehlídka českých vín. Ochutnávka vín se bude v klášteře sv. Voršily konat až do 19 hodin. Návštěvníci si mohou od 14 hodin prohlédnout také zpracování hroznů, sušárny bylinek a mechanizace.

V rámci Týdne knihoven zahájí v průchodu výstavu
Kutná Hora – Městská knihovna Kutná Hora se účastní od 2. do 7. října Týdne knihoven. V pondělí se koná od 10 hodin vernisáž výstavy The Tap Tap načerno, o den později od 15 hodin procházka Kutnou Horou „Po stopách slavných“. Ve středu se uskuteční od 10.30 Listování s knihou Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka. V tomto týdnu platí také upomínková amnestie na pozdě vrácené výpůjčky a noví čtenáři z Kutné Hory budou zaregistrováni zdarma.

Nově se budou konat operní týdny v průmyslově škole
Kutná Hora – Operní večery se vrátí do Kutné Hory, nebudou se ale již konat v hotelu U Kata, budou pořádány ve Střední průmyslové škole v Kutné Hoře. „Velice děkuji panu řediteli Jaroslavu Načeradskému za jeho vstřícný přístup,“ podotkl Karel Bican, který operní večery v Kutné Hoře pravidelně pořádá. V brzké době bude stanoven již první listopadový termín.

Na Regionu startuje hitparáda folkových písní
Kutnohorsko – Milovníci folku, country a příbuzných žánrů si přijdou na své v novém pořadu s názvem Folkparáda. Vysílat ho bude každou neděli po 20. hodině Český rozhlas Region. Hitparádu dvanácti písniček ze všech míst naší země budou střídavě moderovat Petr Vacek, Petr Bende, Denisa Marková a Petr Kocman. Hlasovat se bude prostřednictvím sms zpráv a ty nejúspěšnější písničky se pak stanou součástí vysílání. Folkparádu uslyšíte poprvé už tuto neděli ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,5 FM.