Zručští se mohou těšit na vánoční vytrubování i běh
Zruč n. Sázavou – Spolkový dům a Spolek Zručská desítka pořádají tradiční vánoční vytrubování a zpívání, které se uskuteční v pátek 22. prosince od 18 hodin. Příchozí si tak před místním spolkovým domem společně zazpívají koledy. Na Štědrý den se pak bude konat čtyřicátý ročník vánočního běhu, start je v 10 hodin.

Společný ples neziskovek se uskuteční v Lorci
Kutná Hora – V pořadí čtvrtý společný ples neziskových organizací se uskuteční v kulturním domě Lorec 10. února od 20 hodin. Součástí plesu bude také vyhlášení soutěže s názvem Jak vidím Sklenářův dolík. Soutěžící mohou až do 24. ledna v městské knihovně odevzdávat buď své fotografie, nebo malby, kresby či grafiky právě Sklenářova dolíku. výtěžek z plesu bude použit na jeho údržbu.

Wohnouti zahrají v České 1 už zítra večer
Kutná Hora – Populární kapela Wohnout odehraje svůj poslední koncert v rámci vyprodané podzimní akustické šňůry „Wohnout unplugged“ ve čtvrtek 21. prosince od 21 hodin a zakončí tak svoji jednadvacátou sezonu na scéně. Hostem kapely bude Vojta Lavička. 

Modrý Kříž uvede svéráznou komedii Špindl
Kutná Hora – Svéráznou komedii Špindl uvede kino Modrý Kříž v pátek 22. prosince od 19 hodin. Do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu. Chtějí si užít odpočinek i zábavu. Jenže Katce i Magdě už bylo třicet a jsou pořád single.

Vánoční kapr znovu rozproudí vody v bazénu
Kutná Hora – Český svaz potápěčů Octopus club Starý Kolín a TJ Sparta Kutná Hora pořádají v sobotu 23. prosince od 10 hodin soutěž nazvanou Plavání o vánočního kapra. Osmnáctý ročník soutěže se uskuteční na plaveckém bazénu v Kutné Hoře, přičemž prezentace závodníků bude na pořadu dne od 10.30 hodin. Kromě závodů v plavání pro jednotlivé kategorie organizátoři připravili i doplňkové soutěže ve vodě i na suchu, k dispozici bude nafukovací raft a možnost vyzkoušet si potápěčskou techniku. V bazénu se také objeví živý vánoční kapr.