Pohádkové bytosti přivítají děti u rozhledny Bohdanky
Bohdaneč - Sedmý ročník Pohádkového putování je naplánován v Bohdanči na čtvrtek 28. září. Start putování se bude konat přímo na rozhledně Bohdanka. S pohádkovými bytostmi pak budou putovat malí a velcí od 13 do 15 hodin.

Vodáci budou dnes zamykat řeku Doubravu
Vrdy - Svatováclavské zamykání Doubravy se bude konat již dnes ve Vrdech. Vodácký klub AVZO Nové Dvory se sejde s vodáky v 10 hodin u plaveckého stadionu ve Vrdech. Konec jízdy po řece Doubravě je naplánován v Žehušicích na 14. až 16 hodinu.

Na svatováclavských slavnostech vystoupí Kůzle Hu.sou
Kutná Hora - Svatováclavské slavnosti se budou konat tradičně na Palackého náměstí v Kutné Hoře příští sobotu 30. září od 13 hodin. Odpoledne vystoupí divadelní soubor Kůzle Hu.sou a hudební skupina Trampoty. Od 18.45 hodin zazpívá na známý zpěvák Miro Šmajda. Od 13 hodin si mohou lidé také na Palackého náměstí projít staročeské trhy. Pro děti bude připraven v parku U Tří pávů další program. Rodiče pak ocení degustaci českých vín.

Dobrovolníci uklidí hlavně přírodní lokality
Kutná Hora - Celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se bude konat již dnes také v Kutné Hoře. Úklid bude zaměřen zejména na přírodní lokality v Kutné Hoře. Jednat se bude tedy především o lokality Kuklík, Sukov, u menhirů, Královská procházka, Kaňk a Sedlec. Přispět k čistotě města může každý.

Vzpomínka na Josefa Beka v Hvězdných návratech
Kutnohorsko - Každý víkend po 16. hodině nabízí Český rozhlas Region pořad Hvězdné návraty. Jeho autor Patrik Rozehnal v něm prostřednictvím ukázek z rozhlasových, televizních a filmových děl přibližuje osobnosti spjaté s humorem. Dnes budou Hvězdné návraty po 16. hodině patřit vzpomínce na Josefa Beka – herce, který uměl žít naplno, rád se smál, zpíval a bavil lidi. Dozvíte se, čím chtěl být jako malý, kde potkal svou ženu, jak se dostal k divadlu i filmu a jaké problémy měl na konci života. Hvězdné návraty naladíte už dnes po 16. hodině na frekvenci 100,5 FM.