„Ocenění mě velmi překvapilo,“ předeslal zpěvák Milan Hroch, který jak sám připomněl, začal zpívat až v pozdějším věku. Lidé znají jeho romantickou baladu nazvanou Nebe. „Mám dvě, tři svoje věci, ale v červnu, červenci by mělo přijít něco dalšího, nový singl,“ prozradil. Kutnohoráci si ho však na místní kulturní scéně příliš neužijí, neboť veřejná vystoupení směřuje převážně do Prahy. „Zpívám hlavně v klubech nebo na soukromých akcích,“ upřesnil. Ale výjimkou nejsou ani svatby a to je příležitost, kde by ho místní obyvatelé mohli potkat u mikrofonu.

Čerstvý držitel dvou ocenění Kutnohorský Otík 2011 zpívá romantické písně, pro které, jak sám říká, má i vhodnou polohu hlasu. A zároveň má také duši romantika. Jak ovšem prozradil, tak je těžké k jeho stylu hudby najít na Kutnohorsku a vůbec v celém okolí vhodnou kapelu, která by ho mohla doprovázet. Většina se totiž v současnosti zaměřuje více na rockovější skladby.

Ovšem toto není jediný problém, se kterým se při své hudební kariéře setkal. Nikdy dříve nezpíval a začal zpívat v pětatřiceti, šestatřiceti letech. „Na diskotéku, kterou jsem provozoval, jsem pořídil karaoke. Zjistil jsem, že bych mohl začít zpívat i dál,“ vyprávěl o svých začátcích. Přihlásil se tedy do místní hudební školy. „Po dvou hodinách mi bylo řečeno, že jim nezapadám do koncepce, takže jsem musel hudební školu opustit,“ dodal. Hudební teorii se tedy učil sám takříkajíc za pochodu a díky spolupráci s profesionály přímo ve studiu.

Texty písní si píše Milan Hroch sám. „Jen první text mi napsal Josef Samek, který mě k muzice přivedl,“ přiblížil. Díky spolupráci s textařem, zpěvákem, skladatelem a aranžérem Jarkem Šimkem, který spolupracoval například s Ivetou Bartošovou, zpíval i v muzikálu Naháči.

„Všem bych chtěl moc poděkovat za to, že mi dali hlas,“ poděkoval čtenářům Kutnohorského deníku, kteří jsou zároveň i jeho fanoušky. Poděkování směřoval Milan Hroch i Jiřímu Horákovi, který mu pomohl na výsluní

Další výsledky soutěže Kutnohorský Otík 2011: Jana Bechyňová v kategorii zpěvačka roku, kapela Nerushit v kategorii kapel a za hudební počin bodovala šňůra koncertů v GASK.