A je vskutku na co se dívat! „V Cirkusu Humberto vystupuje asi padesát zvířat. Máme tři africké slonice, velbloudy, lamy, africké zebry, somálské lvy, medvědy a mnoho dalších zvířat," uvedl Hynek Navrátil mladší, syn ředitele cirkusu a dodal, že drezúra tří afrických slonů se uskuteční pod vedením Ronalda Spindlera ze slavné německé cirkusové rodiny.

Po dvou letech se cirkus vrací do Kutné Hory se kompletně novým programem pod názvem Show, která vyrazí dech. V programu vystoupí dvě mladé akrobatky z Maďarska, které v rámci artistické show vytvoří ze svých těl živou hrazdu. Chybět nebude klaun z Polska, který se zúčastnil na mezinárodním polském festivalu talentů. „Návštěvníci představení také mohou vidět vystoupení, které si artista připravil na motivy knihy Zvoník od matky Boží, vysoko pod cirkusovou kopulí na vertikálních popruzích se představí Ludwig z České Republiky," doplnil k nabídce programu Hynek Navrátil.

Artisté, kteří se představí divákům, pocházejí z různých koutů Evropy i ze světa. „Vystupují u nás artisté z Polska, Maďarska, Německa, Kolumbie a samozřejmě z Čech," poznamenal Hynek Navrátil mladší. Součástí početného cirkusového personálu je také tým zvířecích ošetřovatelů, zvukař a osvětlovač.

Za zdánlivou lehkostí jednotlivých vystoupení a romantikou cirkusového života se ale skrývá tvrdá práce. „Na první pohled je situace velmi jednoduchá. Zaměstnanci cirkusu rozbalí šapitó, večer hrají představení a jinak je život v cirkuse romantickou záležitostí. Ve skutečnosti ale každému vystoupení předchází tvrdá celodenní příprava," zdůraznil syn ředitele Cirkusu Humberto. „Výstavba šapitó trvá zhruba deset hodin. Každý účinkující věnuje tréninku celý den," vysvětlil. Po večerním představení je třeba nakrmit zvířata a kompletně se o ně postarat.

Zajímavostí je to, že během celého dne jsou veřejnosti přístupná úplně všechna zvířata. „Chceme, aby se potencionální návštěvníci mohli přesvědčit, že všechna slíbená zvířata máme, a mohli se podívat na pohodlí našich zvířat za který cirkus Humberto byl oceněn," sdělil Hynek Navrátil mladší.

Cirkus Humberto svůj stan rozložil na tradičním místě ve Vítězné ulici naproti obchodnímu domu v Sedlci u kruhového obejdu sedlec. Představení začínají ve všední dny od 17:30 hodin, v sobotu pak od 17:00 hodin. Poslední představení pak cikrus odehraje v neděli od 11:00 hodin dopoledne.

SOUTĚŽ O LÍSTKY!

Čtenáři Kutnohorského deníku mohou nyní vyhrát vstupenku pro dvě osoby na jedinečné představení slavného cirkusu. Stačí zaslat SMS ve tvaru humberto_jmeno_ prijmeni na číslo 724057317 a mít trochu štěstí. Lístek totiž získá třetí došlá SMS zpráva.