Letošní Probouzení Kutné Hory nese podtitul „Kutná Hora hudební, aneb já jsem z Kutné Hory…". Znalci lidové hudby jistě poznali úryvek ze známé písničky.

Letos již osmý ročník slavnostního zahájení turistické sezony v Kutné Hoře se uskuteční za necelý měsíc, v sobotu 6. dubna.
Loni si účastníci této akce užili vzpomínky na zločiny a hříšné lidi, letos si mohou vyslechnout v rámci hudebního ladění dobové gotické a renesanční „vypalovačky" a poznat osobnosti z hudební sféry, které se nesmazatelně zapsaly do historie „stříbrného města".

Letošního scénáře a režie celého hudebně – tanečního programu se tentokrát ujala Veronika Lebedová, která se na organizaci podílela společně s místní průvodcovskou službou.

Gotické chorály 
i renesanční tance
V sobotu 6. dubna od 16 hodin začne samotné Probouzení v kapli Božího těla, ležící poblíž chrámu sv. Barbory. Tam si mohou návštěvníci vychutnat hudbu, která je přenese o více než šest set let zpět, do období vlády gotiky. Zazní písně v podání hudebníka Richarda Pachmana, které doprovodí svými dobovými tanci sdružení La Vota.

Další kroky příchozí zanesou na nádvoří Vlašského dvora. Tam se přenesou v době zpět do období vlády rozumu, tedy do renesance. Svoje umění tam převede hudební skupina Cuthna Antiqua a členové taneční skupiny La Vota předvede tentokrát renesanční kreace.

Večer 6. dubna od 19 hodin se budou konat dva koncerty současných kutnohorských interpretů. Různé hudební žánry představí v pivnici Dačický například bluegrassová skupina Brzdaři, refektář kláštera sv. Voršily zase ožije jazzem.