U příležitosti velikonočních svátků se zde seznámili s nejrůznějšími druhy zdobení vajíček, poznali, jak se zdobí perníčky nebo se naučili plést klasickou českou pomlázku. Ukázky řemesel byly spojeny i s výtvarnými dílničkami pro děti.

Ty si zde mohli samy vyrobit například velikonoční ozdoby na tyčce do květináče s osením. Celý program doprovázelo také hudební vystoupení, kdy zazněly známé české lidové písně. Po oba dny bylo v 10.30 a ve 14 hodin pro nejmenší připraveno veselé povídání o Velikonocích a zvycích s nimi spojených.

Velikonoční tvoření navázalo na pásmo s názvem Pomlázkování, které zde bylo ve dnech od 21. do 29 března připraveno pro děti z mateřských škol a žáků z prvního stupně základních škol místních i v okolí. „Hlavním smyslem těchto akcí ve Spolkovém domě je především v dětech probudit zájem o dnes z velké části mizející či již zcela vymizelé lidové tradice předvelikonočních a velikonočních svátků," vysvětlila Lenka Kratochvílová z Oddělení kultury a cestovního ruchu při Městském úřadu Kutná Hora.

Více fotografií z víkendového Velikonočního tvoření naleznete v přiložené galerii.