Masopusty na Kutnohorsku kdy a kde

5. února – Okřesaneč

Masopustní veselí zahájí už první únorovou sobotu průvod obcí, která bývala kdysi součástí Hostovlic. Tam letos naopak vynechají. „Nechtěli jsme riskovat, že nám pak na poslední chvíli půlka průvodu onemocní. Pokud bude situace dobrá, v příštím roce se k tradici určitě vrátíme,“ uvedla starostka Hostovlic Zuzana Musilová.

12. února – Úmonín

Masopustní průvod v Úmoníně, který pořádají místní dobrovolní hasiči. Začátek je naplánován v pravé poledne v areálu pod zámkem, konec pak v hospůdce na stejném místě.

19. února – Kaňk

Kaňkovský masopust patří k těm největším a nejoblíbenějším v regionu. „Občané Kaňku otvírejte branku, nalejte nám stopičku, zahrajeme vám písničku, stopička je dopitá, po dvou letech k vám opět zavítá - Kaňkovský Masopust 2022,“ zvou organizátoři. Masopustní průvod projde předměstím Kaňk už podeváté, zahájení je naplánováno na 9. 30 hodin v areálu TJ Sokol Kaňk divadelní scénkou, která bude ukončena povolením starosty k zahájení masopustu. Do kroku od domu k domu bude průvodu vyhrávat živá kapela Věnovanka. Celý průvod bude ukončen před hospodou na Baště zastřelením medvěda.

26. února – Malešov

Tradiční masopust se po roční odmlce vrací, odehraje se ve zdejším pivovarském dvoře. Originální masky, lidové obyčeje, živá hudba a spousta dobrého jídla a pití, to vše slibují organizátoři. Pivovar bude otevřen od 12 hodin, masopust začne ve 14 hodin.

26. února – Horky u Čáslavi

Průvod vyrazí ve 13 hodin. „Zatím s masopustem počítáme, ačkoli se vše vzhledem ke všeobecné situaci může změnit,“ uvedl starosta Antonín Hejzlar.

Předpokládaný termín 5. března – Křesetice

„Covid nám trochu zamával s organizací, takže ještě dolaďujeme termín s kapelou, ale s masopustem určitě počítáme,“ uvedl starosta Roman Vlasák.

Ilustrační foto
Uspořádat masopustní průvod v časech omikronu. Půjde to?

Kde mají nejvydařenější masopustní průvod? Hlasujte v anketě pod článkem.