Ples byl přemístěn z dřívějších dvou sálů do jednoho velkého sálu hotelu, kde lze vytvořit komornější atmosféru. Městské plesy jsou od letoška nazývány jako barevné. Letos zelený a v dalších letech bude jiná barva. Barva znamená barevné ladění výzdoby sálu, grafika tiskovin, oděvy kapely, ale i barevné ladění oděvních doplňků hostů plesu.

Zajímavou novinkou byla soutěž o nejatraktivnější pánské ponožky. Pokud host dal pořadatelům najevo, že se chce soutěže zúčastnit, byly jeho ponožky za zástěnou diskrétně vyfoceny. Očíslované fotky vystaveny na nástěnce a hlasováním určeno pořadí.

První tři ocenění nositelé extravagantních ponožek byli před vystoupáním na stupně vítězů požádání o krátké defilé, samozřejmě bez bot.

Netradiční bylo i přivítání hostů. Radní města v čele se starostou Martinem Hujerem si u vstupu do sálu se všemi příchozími připíjeli sektem.

V bezvadně nasvíceném sále hrála místní kapela ViRi band, kterou řídí Zdeněk Richtr, současně zastupitel města.

Ples začal pěkným předtančením zručské skupiny Alenky vedené Alenou Heroutovou a následovala taneční škola manželů Maršálkových z Benešova.