I přes zásahy, které bylo nutné do programu udělat, festival zachoval většinu původní dramaturgie. Vstupenky se tak tento týden vracejí do předprodeje a přípravy akce pokračují. Ačkoliv se festival bude muset obejít bez zahraničních interpretů, zvučná jména rozhodně chybět nebudou.

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Mezi zvučná jména letošního ročníku rozhodně patří varhanice Katta, která vystoupí spolu s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou. „Hrát s Jurou Pavlicou a Hradišťanem je pro mě vždycky zážitek. O to větší bude v Kutné Hoře. Chrám svaté Barbory, ve kterém jsem už jednou měla varhanní koncert, je úchvatný a nesmírně inspirují. Už se nemůžu dočkat, až se tam vrátím,“ řekla nadšeně Katta.

Změny v programu pak okomentoval umělecký ředitel festivalu a violoncellista Jiří Bárta: „Zrušení festivalu pro nás bylo řešením posledním. Z původního programu jsme zachovali větší část, vystoupení zahraničních umělců však bohužel možné nebude.“

Právě z toho důvodu se přesouvá kompletní provedení 32 klavírních sonát Ludwiga van Beethovena v podání Konstantina Lifschitze na příští rok. Oslavy výročí 250 let od Beethovenova narození tak proběhnou v rámci posledních tří koncertů, kdy budou mít posluchači možnost slyšet program složený výhradně z děl tohoto skladatele. Na závěr festivalu zazní sonáty pro klavír a violoncello, smyčcové kvartety, ale i symfonická tvorba, jejíž provedení se ujme Komorní filharmonie Pardubice v čele s dirigentem Stanislavem Vavřínkem při závěrečném koncertu v chrámu sv. Barbory.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020.Zdroj: www.mfkh.cz

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora pod vedením Jiřího Bárty, patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Díky svébytné dramaturgii mají posluchači možnost slyšet kromě skladeb světově známých autorů, jakými jsou Mozart, Beethoven, Dvořák, Bach či Schubert i velmi zřídka uváděné autory, letos to budou například Kilar, Gubaidulina, Elgar a další. Komorní hudbu Jiří Bárta propojuje a doplňuje o projekty na hranici žánrů. Jedním z nich bude právě koncert Katty a Hradišťanu s Jiřím Pavlicou.

V sérii komorních koncertů se během týdne kromě Jiřího Bárty představí přední sólisté a výjimečná komorní tělesa: klavírista Igor Ardašev, harfistka Jana Boušková, klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka, vokální duo Kchun, violista Karel Untermüller, akordeonistka Jarmila Vlachová, Škampovo kvarteto a další.

Festival rozezní prostory chrámu sv. Barbory, kostelu sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla a kostelu Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory. Vstupenky jsou nyní v předprodeji na webových stránkách festivalu www.mfkh.cz, v síti Colosseum Ticket, Informačním centru v Kutné Hoře a v Čáslavi, čáslavském Dusíkově divadle a Městském společenském domě v Kolíně.