Představte se: kdo všechno kapelu tvoří a jakou roli kdo zastává nejen z hlediska hudební produkce, ale i chodu kapely? Kdo je kápo, ekonom a podobně?

Víceméně děláme vše dohromady. Jinak kapelu Monty Jack tvoří Jarda Drtina, který má na starosti kytaru a zpěv, potom Petr „Váleček" Vála, rovněž kytara a zpěv. Roman Černý se kromě zpěvu stará o basu, patří sem také naše krásná a éterická zpěvačka Jitka Smejkalová a nakonec je zde Marcel „Mário" Melša se svými bicími.

Jak dlouho už kapela působí a za jakých okolností vznikla? Co bylo impulsem, že jste si řekli „fajn, založíme kapelu"?

Někdy v roce 1998 se dohodli Jarda Drtina, Roman Šafr a Pavel Kruliš,že když už chodit na pivo, tak proč si při tom nezahrát. Oprášili kytary a housle a začali při návštěvách restauračních zařízení hrát. Jejich produkce vyvolala zanedlouho veliký ohlas – 
z drtivé části negativní – a tak přizvali Luboše Gregora a vznikla skupina Monty Jack. Repertoár byl složen půl na půl z country a popu. Z původního složení zůstal v kapele Monty Jack pouze Jarda Drtina.

Pokud byste měli svoji kapelu pro neználky, kteří o vás slyší prvně, charakterizovat: co je tedy Monty Jack?

Označili bychom se za spolek kamarádů, které baví hrát dobrou muziku.

Bylo mi řečeno, že se zaměřujete na bigbít: co vás na tomto hudebním stylu tak zaujalo?

Ale nám se bigbít vůbec nelíbí, nám se líbí blues (smích).

Těší se vaše hudba oblíbenosti u všech věkových generací? Mnozí dnešní hudebníci tvrdí, že mládež zná pouze to, co proběhne rádiem.

Často máme pocit, že dnes nechodí nikdo na nic.

Co tvoří váš repertoár?

Repertoár je složen z českých i zahraničních rockových písní, jako jsou Judas Priest, AC/DC, Alanis Morrisset, Linda Perry, Jasná Páka – Hudba Praha, Žlutý pes, Green Day a další.

Kde nejčastěji vystupujete?

Vidět a slyšet kapelu je možno na různých parketech, v sálech, na motorkářských srazech, a to převážně ve východní části středních Čech. Na jednom pódiu se Monty Jack potkal například s kapelami Harley, Arakain, Alkehol, Pumpa, Brix, Turbo, Walda Gang, Benefit, Tublatanka, Rybičky 48, Spelbl´s Helpr´s a jinými.

Jste zvyklí vystupovat před množstvím lidí. Máte trému, nebo ji již vystřídala suverénní jistota?

Asi takhle – dva panáky před hraním vše srovnají.

Vzpomenete si za svou éru na nějaký veselý zážitek při vystoupení?

Myslíme, že tohle radši nebudeme rozmazávat (smích).

Letos vystupujete na první ročníku festivalu ve Vidicích: bylo pro vás oslovení hlavním organizátorem překvapením nebo jste s ním již v minulosti spolupracovali?

S pořadateli máme ty nejlepší zkušenosti. Loni při živelné kalamitě, kdy nešel proud v celém kraji, zajistili agregát, a tak se pořádal v Lázních Roztěž první bigbít při svíčkách.

Jaké máte očekávání v rámci vidického festivalu? Je něco, čeho se obáváte?

Obáváme se jenom špatného počasí, dokážeme si hraní užít i při menší návštěvě a špatné akustice. Ale to určitě v sobotu 27. července ve Vidicích nehrozí!