Na rybochovném zařízení se sešlo celkem devatenáct adeptů tohoto sportu za doprovodu rodičů, dědečků a babiček. I počasí přálo a po rozplynutí ranní mlhy svítilo krásně sluníčko. Závod byl rozdělen na dvě části, mezi kterými si děti opekly buřty.

Bohužel jenom ryby dětem radost neudělaly a na háčky moc „neskákaly". A tak každý úlovek bral některou cenu. Vítězem se nakonec stal nejmladší a i nejmenší účastník, Matěj Husák z Kácova. Ten se stal zároveň i majitelem poháru za největší rybu, kterou byl kapr 48 centimetrů. Druhá skončila Terezka Kovářová ze Zruče nad Sázavou a třetí post patřil Lukáši Krčmaříkovi z Kácova. Ale cenu si díky štědrosti sponzorů a místním rybářům odneslo každé děcko.

Rybáři v letošním roce plánují ještě tradiční rybářské slavnosti, které se budou konat 25. října také na rybochovném zařízení.

Poslední maraton na kolech

Ale již příští sobotu 27. září Kácov přivítá účastníky předposledního závodu Galaxy serie v maratonu na horských kolech. Start dětských soutěží je v 10 hodin, na trasu 72 kilometrů vyrazí bajkeři v 11:30 hodin a na poloviční trať ve 12 hodin. Start i cíl je v prostorách Sporthotelu Hájek. Přijďte si zasportovat, nebo alespoň povzbudit účastníky.