Už příští středu 25. března u nás vystoupíte v Městském divadle v Kolíně. Jak se těšíte? Máte na Kolín nějaké vzpomínky?

V Kolíně jsem hrál naposledy v roce 2011, byl to koncert Gipsy Way s cimbálkou, tedy můj starý cikánský program. Pokud si dobře vzpomínám, koncert byl skvělý a publikum bylo velmi vřelé a milé.

Diváci vás uslyší ve zcela novém projektu Gipsy Fire, na co se mohou těšit?

V loňském roce jsem s mojí cikánskou kapelu natočil pro Supraphon jakési pokračování CD Gipsy Way, tentokrát s názvem Gipsy Fire. Nahráli jsme skladby, které posluchače zvednou ze židle. Jsou ohromně virtuózní a pro mne technicky náročné. I přes to ale neubrali na své jedinečné melodice. Budeme hrát hrát maďarské čardáše, kompozice cikánských houslistů, lidové písně a také moji titulní skladbu Gipsy Fire.

Jak dlouho již trvá spolupráce se skupinou Gipsy Way a jak toto spojení vzniklo?

Po rozhodnutí nepokračovat ve spolupráci s kapelou, se kterou jsem nahrál původní CD Gipsy Way, jsem hledal náhradu. A houslista Nikola Sléz, který se mnou od začátku hraje, mi pomohl sehnat muzikanty, kteří teď tvoří kapelu Gipsy Way Ensemble. Hrajeme spolu asi tři roky, jsou to báječní muzikanti. A moc nás to baví.

V rámci svých koncertních aktivit hodně cestujete, jaká země vás okouzlila nejvíce?

Ano, cestuji hodně a rád. Hodně mi učarovalo Japonsko, kam jezdím často a také Francie. Také jsem moc obdivoval např. Indonésii či Thajsko. Přestože je mi všude dobře, nejlíp je mi ale doma.

Váš diář je celoročně nabitý, máte také čas na nějaký odpočinek?

Ten si musím udělat, je velice důležitý. Potřebuji, aby si mozek i ruce odpočinuly. Mívám volno minimálně týden v zimě a 14 dní v létě. Jezdíme na lyže nebo k moři. A nebo prostě relaxujeme u nás ve mlýně v Posázaví.

Vyhrajte vstupenky na koncert houslisty Pavla Šporcla v kolínském divadle

Pavel Šporcl vystoupí 25. března v Městském divadle v Kolíně po boku skupiny Gipsy Way, kde se premiérově představí se zcela novým projektem, ke kterému Šporcl natočil i CD. Vy můžete být u toho. Stačí, když správně odpovíte na následující soutěžní otázku a budete nejrychlejší: Jak se jmenuje poslední album Pavel Šporcla? Své odpovědi zasílejte na redakce.kolinsky@denik.cz, do předmětu zprávy uveďte „Soutěž – Šporcl".