„Jednalo se o jeden natáčecí den na Kačině. V České republice se dále natáčel tento film v Praze, Terezíně, Janovicích nad Úhlavou, Dobřanech, Kněževsi, Lokti nad Ohří a ve městě Úterý,“ uvedl Pavel Douša, ředitel zámku Kačina.

Jedná se o historický film, který ale s největší pravděpodobností uváděn v České republice nebude. „Je určen pro ruskou distribuci. Je zde tematická souvztažnost s historií zámku. Za války tu mělo sídlo výcvikové středisko Hitlerjugend,“ dodal ředitel.

Zámek Kačina je využíván k natáčení poměrně často. V roce 2015 zde natáčelo hned sedm filmařských společností a počet natáčecích dnů se vyšplhal na 55. „Mezi mediálně nejzajímavější projekty patřily v roce 2015 filmy Underworld 5 nebo Návštěvníci 3,“ upřesnil ředitel.

V roce 2016 natáčelo ve Svatém Mikuláši celkem 5 filmařských společností, a to v osmnácti natáčecích dnech. Mediálně nejzajímavějším projektem bylo v loňském roce natáčení kanadského mysteriózního televizního krimiseriálu Great Detective. „V roce 2017 se na zámku Kačina natáčel kromě tohoto filmu zatím seriál s názvem 12 opic,“ řekl.

Filmaři pravidelně natáčí i v historickém městě Kutná Hora. „Letos se zde natáčelo pokračování televizního seriálu První republika a reklamní spot známého pivovaru,“ uvedla Hana Lencová z Městského úřadu Kutná Hora. Podle ní se v nejbližších dnech v Kutné Hoře nic dalšího natáčet nebude. „Filmaři ale často chodí na poslední chvíli. Někdy přijdou a již za týden či čtrnáct dní chtějí natáčet,“ dodala.