Program na třech podiích doprovodí degustace burčáku s ochutnávkou vín ze všech vinařských podoblastí. Lidé i letos mohou využít bezplatné kyvadlové dopravy mezi Kačinou a Kutnou Horou nebo Čáslaví.

Muzejní noc v Čáslavi zaujala hlavně děti a mládež.
PODÍVEJTE SE: Muzejní noc v Čáslavi zaujala hlavně děti a mládež

Tradice vinobraní je v celé zemi jedna z nejkrásnějších událostí. „Zemědělci na polích pomalu sklidili, na nás teď čekají vinohrady plné plodů révy vinné. Nastal čas oslav – pojďte s námi, ta největší oslava bude znovu na krásné Kačině,” uvedl kutnohorský vinař a hlavní patron kačinského vinobraní a dožínek Lukáš Rudolfský.

Vinobraní nejen o víně

Oblíbená akce na Kačině nabídne jedinečný kulturní program. „Velmi se na Kačinu těšíme, jednak proto, že jsme tam ještě nikdy nehráli a bude to pro nás premiéra, a jednak proto, že všechny tyto slavnosti milujeme. A pokud bude příležitost, rádi si místním burčákem připijeme na zdraví.” těší se na sobotní vystoupení slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

Sraz amerických vozidel

Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program. Na Kačinu zamíří nejen zemědělská technika, ale také americká vozidla. Na nejmenší zase čekají projížďky na koních nebo dětská zóna s hřištěm z balíků slámy.

Ze Street food festivalu 2021 na Kačině.
PODÍVEJTE SE: Zámecký park na Kačině se proměnil v jeden obrovský piknik

Vinobraní a dožínky na Kačině se každoročně stávají důležitou událostí babího léta v regionu. Jde o oslavy úrody a sklizně. V minulém roce zamířily do zámeckého parku tisíce návštěvníků. Vinobraní se tak stává místem pro setkání milovníků vína, dobrého jídla nebo pohodové atmosféry v kulisách empírového zámku.