Sraz se konal sobotu 28. července v místním hostinci, který je svoji polohou na okraji této obce přímo ideálním místem k pořádání podobných kulturních akcí v přírodě.

Jedno pódium bylo uvnitř velkého sálu, kde účinkující uváděla a techniku obsluhovala Jaruška Vágnerová, druhé pak venkovní, současně nejznámější a populární harmonikář Pepino Matura. Ten také zahájil 2. ročník Setkání harmonikářů na Roztěži vzpomínkou na Miroslava Jiřištu. Dále přivítal všechny diváky a posluchače a také více než dvacet účinkujících, a to nejen harmonikářů.

Mezi nejznámější harmonikáře, kteří do Roztěže přijeli, patří bezesporu Jiří Hampl z Dubicka u Šumperka, Voraři - Karel Císař a Václav Janeček, duo Pecka - Kavalír se zpěvačkou Pardubcké 6 - Lenkou Čejkovou, Kutnohorští harmonikáři, Trio Votruba, Bohuslav Václav, Mitošinka - Jícha, Gregor - Novák a další.

Tak probíhal maraton krásné muziky, kdy se muzikanti točili z jednoho pódia na druhé, takže posluchači, kteří obsadili místa jak uvnitř na sále, tak i venku pod stanem, o nic nepřišli a mohli si užít dle libosti. Písničky se tu hrály takové, aby se líbily a mohli si je všichni zazpívat spolu s muzikanty.

Musím poděkovat Antonínu Novotnému za jeho velké úsilí a snahu pokračovat v této akci a díky patří i všem těm, kteří mu v tom pomáhali.

Karel Novotný