Mezi nimi byli nejen samotní klienti domova, kteří nakupovali věci pro své příbuzné, ale i děti ze školní družiny při žižkovské základní škole nebo řada dalších obyvatel města.

Dveře výstavy se otevřely 
včera přesně s úderem třinácté hodiny. Jen za první hodinu zmizela podstatná část vystaveného zboží: látková 
srdíčka, dřevěné hračky, svíčky nebo i výrobky z hlíny. K tomu návštěvníkům hrály z rádia pouštěné vánoční koledy. „Měli jsme ze začátku tendence pořádat jakési slavnostní zahájení výstavy, ale už před jejím otevřením nám tu stojí davy, takže nakonec jen otevřeme dveře a lidé se hrnou dovnitř," řekla s úsměvem ředitelka Domova Barbora 
v Kutné Hoře Jitka Řepová.
Vybrané peníze z prodeje výtvorů poslouží k nákupu materiálu, se kterým obyvatelé domova pracují. „Aby si peníze užili také naši klienti, 
z vybraných příspěvků financujeme také jejich výlety," uvedla dále ředitelka domova Barbora.

Vánoční, stejně jako velikonoční prodejní výstavy jsou tam již několikaletou tradicí. „Vánoční výstava je jen o něco větší," dodala na závěr ředitelka.

Dárky pro maminku

Kromě návštěvníků z řad veřejnosti se na výrobky klientů přišly podívat také děti ze žižkovské základní školy pod vedení učitelky Marie Duškové. „Chodíme sem každý rok, i na výstavu velikonoční. Děti si mohou zakoupit výrobky, třeba jako dárek pro maminku," řekla Marie Dušková. Její slova nakonec potvrdili i malí Kubík a Péťa, kteří společně vybírali látková srdíčka. „Já to svoje srdíčko dám mamince k Vánocům," prozradil hrdě Péťa. Společně se svým kamarádem se podělil o peníze tak, aby srdíčko mohli přinést domů oba dva.

Výstava bude otevřena do čtvrtka 21. listopadu. Dnes je otevřena od 8 do 16 hodin a zítra si lze zakoupit dárky nebo drobné dekorace od 8 do 11 hodin.