Příjemné posezení v čajovně Diakonie zahájila čáslavská farářka Drahomíra Dušková Havlíčková. Připomněla, že advent je dobou příhodnou pro zklidnění, soustředění, naslouchání a také pro napravení a narovnání našich vztahů. "Zlatým hřebem" setkání bylo čtení paní Hofmanové.

Nejdříve pohovořila o svých nových povídkách a poté četla příběhy, především ty, které se vztahují k Čáslavi. Velký úspěch měla soutěž o jednu z knih autorky. Není divu, že tvorba Jaroslavy Hofmanové Šimůnkové je přijímána tak kladně. Její romány a povídky jsou totiž příběhy o běžných lidských přáních a potřebách, o lásce, o tom co si všichni přejeme, ale mnohdy si to bojíme přiznat. A právě o těchto přáních píše otevřeně čáslavská autorka.

K příjemnému posezení v čajovně čáslavské Diakonie patřil také zpěv, recitace a vyprávění vlastních příhod. Pohodu dokreslil punč, vánoční cukroví a praskání dřeva v kamnech.

A také slova Drahomíry Duškové Havlíčkové: "Advent je dobou velmi hektickou, plnou úklidů, návštěv, nakupování a shánění. Ale také čas ztišení a zastavení, doba příhodná pro rozehrání našich strun něhy, citlivosti a křehkosti."