Z legendárního příběhu se podařilo zachovat vše, co po několik generací spolehlivě baví filmové diváky. Jedná se o vtipný a rozverný příběh tří venkovských zedníků – fasádníků, kteří se jednou dostanou se svou prací do města. Tři dělníci, chlapi od zednického řemesla, si usmyslí, že si užijí radovánek, které jim nabízí jedno z nejkrásnějších měst. Proto se rozhodli, že alespoň jednu noc budou vystupovat jako skuteční, životem protřelí světáci. Vyrazí do nejlepší společnosti a seznámí se tam s trojicí lehkých dámiček – Božkou, Marcelou a Zuzanou.

Diváci letos viděli v kutnohorském divadle opravdu výjimečné představení, protože se divákům představily i nové tváře. Poprvé před kutnohorské publikum předstoupil pedagog ZUŠ v Polné u Jihlavy Jan Hejral, který celé představení doprovázel hrou na klavír. Díky němu diváci měli možnost slyšet známé písničky, které jsou součástí filmu. Další nové tváře jsou dva mistři odborného výcviku Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře. „ Ráda bych tímto poděkovala panu řediteli Antonínu Hasíkovi, že nám zapůjčil mnoho rekvizit," řekla ředitelka Tylova divadla Veronika Lebedová, která se ještě s Otou Fialou postarala o režii silvestrovského představení Světáci.

V obci Horka II slavili Silvestr předčasně
OBRAZEM: V obci Horka II slavili Silvestr předčasně

Silvestrovskou hru začali připravovat členové Ochotnického spolku Tyl již v září. "Komedii jsem nosila v hlavě už několik let, ale až nyní na ni přišel ten správný čas," prozradila Lebedová. Se členy spolku se jí spolupracovalo jako vždy na jedničku. "Jsme velká parta, známe se léta letoucí. Myslím si, že jsme s Otou Fialou postavy dobře obsadili," řekla.

Ochotníci z kutnohorského spolku si každoročně užívají i nacvičování. "Vždy zažijeme plno vtipných momentů, ale i vypjatých situací a únavy, což divák neví a hlavně nevidí. Přiznávám, že spolupráce se mnou není jednoduchá a o to víc si cením, že všichni vydrželi a splnili mi tím můj velký sen. Děkuji, mockrát děkuji všem, kteří se na celém představení podíleli,“ dodala.

V současné době není ještě jasné, na jaké divadelní představení se mohou těšit diváci příští rok. "S největší pravděpodobností si od režírování odpočinu. Nyní bude na režijní radě spolku, jakou hru na příští rok vyberou," sdělila.

Veronika Lebedová v závěru poděkovala i všem kutnohorským divákům za to, že pravidelně navštěvují Tylovo divadlo a kino Modrý kříž.

Silvestrovské představení s názvem Světáci si nenechala ujít ani Alena Nováčková. "Do Tylova divadla chodíme s manželem na Silvestra pravidelně. Letos se to obzvlášť povedlo. Jsem nadšená. Ochotníci byli skvělí," řekla Alena Nováčková.

Kdo silvestrovské představení přece jenom nestihl, má možnost dorazit na reprízu. Ta se uskuteční v sobotu 6. ledna od 19 hodin.

Silvestrovský běh ve Svatém Mikuláši
OBRAZEM: Sportovci si užili ve Svatém Mikuláši Silvestrovský běh