V sobotu 2. listopadu, symbolicky na svátek Všech zemřelých, uvítala sedlecká katedrála unikátní projekt s názvem České nebe září. Zazněl cyklus kantát o českých patronech, které zkomponoval skladatel a dirigent Hradní stráže Jan Zástěra.

Ve čtvrtek 7. listopadu od 18 hodin se v „sedlecké galerii“ koná vernisáž další výstavy, tentokrát s názvem Projekty pro Sedlec, která představí jeden diplomový a dva semestrální projekty studentek ateliéru Zdeny Zedníčkové a Petra Janoše, Katedry urbanismu, Fakulty umění a architektury, Technické univerzity v Liberci. Výstava bude probíhat až do 7. ledna 2020 v podkroví katedrály a návštěvníci se mohou těšit nejen na modely a popisné panely, ale například i na videoprojekci.

V sobotu 23. listopadu se Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec rozhodla připojit již k tradičnímu adventnímu jarmarku, který pořádá Osadní výbor Sedlec a od 17 hodin připravila charitativní předvánoční koncert kutnohorského varhaníka Viktora Darebného a jeho hostů. Vstupné na koncert je dobrovolné a poputuje na charitativní projekt místní charity „Plujeme do přístavu“.

A v pátek 15., 22. a 29. listopadu od 17.30 a 19.00 hodin se návštěvníci mohou těšit na speciální kostýmované prohlídky Na stopě Brandla, kdy se společně se zaměstnanci farnosti Sedlec v rolích Santiniho, Opata Snopka či Františky, vydají hledat geniálního, ale bohémského malíře Petra Brandla.