Po nedávné hojně navštívené akci – koncertu k 20. výročí založení skupiny Derby, na který přišlo více než 400 lidí, přichází nabídka i pro milovníky jiného žánru v podobě vystoupení slavného písničkáře Františka Nedvěda a jeho skupiny Druhé podání.

František Nedvěd, známý široké veřejnosti hlavně svoji spoluprací s bratrem Janem, se osamostatnil v roce 1998 a v dubnu téhož roku vydal album Neváhej a vejdi, které se během léta usadilo s písněmi Kočovní herci, Pořádnej chlap či Poprvé sám na předních místech oficiální tuzemské hitparády.

V průběhu dalších úspěšných let a mnoha vystoupení nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí vydal František Nedvěd postupně dalších pět alb – Druhé podání (1999), Třetí pokus (2000), Čtvrtá sada (2003), Když ohně zaplanou (2004) a Pátá (2006) – všechna oceněná minimálně Zlatou deskou.

Vystoupení Františka Nedvěda a jeho skupiny Druhé podání se koná v sobotu 12. července od 20 hodin ve sportovním areálu v Paběnicích. Jako předkapela se na tomto koncertu představí známá kutnohorská country formace Brzdaři.

Josef Říha