Preludium při svíčkách se odehraje v sobotu 6. června v 21 hodin v prostorách kaple Božího těla. Na koncertě vystoupí violoncellista Jiří Bárta a spolu s ním britská uznávaná houslistka Chloë Hanslip. Dále pak francouzský klarinetista Michel Raison a český violista Karel Untermüller. Na koncertě zazní dvě skladby. Jiří Bárta a Chloë Hanslip si připravili Sonátu pro housle a violoncello od Maurice Ravela. Všichni společně pak zahrají Kvartet Es dur pro klarinet a smyčce č. 4, op. 8 od Karla Stamice.

Koncert s názvem Jazz meets Classics se odehraje v neděli 7. června od 19:30 hodin v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Návštěvníci se mohou těšit na Sinfoniettu pro čtyřruční klavír od Nikolaie Kapustina, Clarinettino od Ondřeje Koukala a Suitu pro violoncello a jazzové klavírní trio Clauda Bollinga.

Čtenáři Kutnohorského deníku mohou být nyní u toho díky soutěži, ve které mohou vyhrát lístky na Preludium i na zahajovací koncert prestižního festivalu. Stačí odpovědět na otázku a mít štěstí. Soutěžní otázka zní: „Kolikátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora v sobotu začne?" Svou odpověď pošlete formou SMS na telefonní číslo 724 917 663. Nezapomeňte napsat jméno a příjmení. Ve hře jsou dva lístky na Jazz meets Classics a čtyři lístky na Preludium. Sady vstupenek po dvou vyhrává 1., 2. a 3. správná odpověď.