Rozsah je jiný, tradiční atrakce ale zůstanou. „Pouťové veselí ke Kutné Hoře neodmyslitelně patří. Hledali jsme možnou alternativu ke zrušené Sedlecké pouti o Velikonocích a našli vhodný termín na začátku prázdnin. Pouť bude sice omezená, svým rozsahem se ale až o tolik nezmění,“ přiblížil Josef Tříška, provozovatel a každoroční organizátor.

Ten hovořil i o tom jak bude omezenější rozsah prakticky vypadat. „V principu to znamená, že jsme pozvali jeden autodrom místo čtyř, podobné je to u ostatních atrakcí,“ uvedl. V konceptu chce provozovatel navázat na kulturní akci, která vychází vstříc všem věkovým kategoriím.

Jak podotkli organizátoři, kutnohorská pouť v roce 2020 se do paměti nezapíše pouze svým jedinečným datem, ale také několika opatřeními, která budou nutná dodržovat i nadále. „Dbáme na bezpečnost a atrakce stavíme tak, aby se co nejméně tvořily takzvané špunty. Novinkou bude celé uspořádání lunaparku, klademe důraz na tvorbu dostatečně velkých prostranství okolo našich atrakcí. Připravujeme dezinfekce,“ podotkl Josef Tříška.

Návštěvníci se mohou těšit i na stánky. Ty budou v letošním roce v ulici od kapličky k čerpací stanici, a to už od čtvrtka. V sobotu navážou prodejci v ulici Hrnčířská od kruhového objezdu okolo čerpací stanice směrem na Karlov. Ulice Hrnčířská tak bude od soboty do pondělí zcela uzavřena.

Vedle uzavírek se dá počítat s dopravním omezením v podobě snížení rychlosti, upozorňují kutnohorští policisté. „Na některých místech, zejména v okolí pouti bude zcela jistě snížena maximální povolená rychlost, a to z důvodu zajištění bezpečnosti v silničním provozu a zejména bezpečnosti osob,“ uvedla Vendulka Marečková, mluvčí kutnohorských policistů.

Jak podotkla, policisté předpokládají zvýšený pohyb dětí, proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti s ohledem na chodce. „To samozřejmě platí i pro 'pěší', neboť i oni by měli mít na zřeteli zvýšenou koncentraci motorových vozidel,“ uvedla.

Samozřejmě se u akce s takovou koncentrací lidí vyplatí mít se na pozoru. „Na takové akci lze předpokládat i pohyb 'kapsářů', kteří využívají nepozornosti a tlačenice a kradou peněženky s osobními doklady a mnohdy i s platebními kartami přímo z kapes oblečení,“ řekla Vendulka Marečková. A jak podotýká, takovým 'živlům' je třeba jejich činnost maximálně znesnadnit tím, že takové cennosti umístíme pokud možno do částí oblečení, které nejsou viditelné nebo lehce přístupné.

Kutnohorští kriminalisté pak žádají občany, aby co možná nejvíce zabezpečili svůj majetek, zaparkovaná vozidla řádně zajistili proti odcizení nebo vloupáním. "Nenechávejte zbytečně viditelně umístěné cenné věci ve vozidlech, aby nedávali sami šanci zlodějům v podobě nehlídaných volně položených tašek a kabelek, například v dětských kočárcích," dodala policejní mluvčí.

Dopravní omezení spojená se Sedleckou poutí

Dopravní omezení v souvislosti se Sedleckou poutí v Kutné Hoře.Zdroj: Matěj HájekÚplná uzavírka silnice č. II/126 (ul. Hrnčířská) v km 43,500 - 43,694 v Kutné Hoře, Sedlci (od okružní křižovatky se silnicemi č. I/2 a č. III/03322 po výjezd z čerpací stanice MOL) v termínu od 4. července od 6.00 hodin do 7. července do 4.00 hodin. Objížďka je vedena po silnici č. I/2 (ul. Masarykova), dále po silnici č. III/03321 (ul. Čáslavská) zpět na silnici č. II/126.

Úplná uzavírka místních komunikací ul. V Olšinách a Palackého (stará Vítězná) v Kutné Hoře v termínu od 29. června od 6.00 hodin do 7. července do 4.00 hodin.

Zdroj: Městský úřad Kutná Hora