28. února 19.00 hodin
JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC, 3D
USA, akční, 83 minut, vstupné 150 korun, do 12 let nevhodný, s titulky. Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách.

1. března 18.00 hodin
3. března 14.00, 18.00 hodin
4., 5. března 17.00 hodin
ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE
ČR, animovaný, 90 minut, vstupné 120 korun, pro všechny. Malý výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání. Na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců a zachránit tak císaři život i korunovační klenoty, o které usiluje proradný alchymista Kelly.

2. března 17.45 hodin
RICHARD WAGNER | PARSIFAL
Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300 korun, přibližná délka přenosu: 5 hodin 40 minut. Jonas Kaufmann v titulní roli čistého mladíka, který nachází nejhlubšího poznání a moudrost v nové inscenaci Wagnerova posledního díla režírovaného Françoisem
Girardem. Po jeho boku se objeví další špičkoví wagnerovští pěvci: Katarina Dalayman v roli tajemné Kundry, Peter Mattei coby nemocný Amfortas, Jevgenij Nikitin ztvární temného čaroděje Klingsora a René Pape šlechetného rytíře Gurnemanze. Orchestr řídí Daniele Gatti. Účinkují: Katarina Dalayman, Jonas Kaufmann, Peter Mattei, Jevgenij Nikitin, René Pape. Dirigent: Daniele Gatti.