Hlasité vzdechy a potlesk fanoušků v sobotu 12. října na Žižkově náměstí provázely soutěž celým dopolednem.
Zástupci policistů z Kolína, Hradce Králové, Vsetína, Mostu, Sušic a Čáslavi se společně utkali v policejním Strongmanovi. Jejich úkony bedlivě sledoval rozhodčí Josef Mazač, jeden z nejznámějších profesionálních strongmanů.
Diváci se zájmem sledovali dění soutěže. „Určitě bych nechtěla tahat ty kufry," řekla jedna z divaček Denisa Koubková z Čáslavi.


Dobrovolníci z řad diváků se zapotili


Moderátor Pavel Cháma vyzval dobrovolníky i z řad diváků, kteří si mohli tři disciplíny vyzkoušet na vlastní kůži.
První část disciplíny spočívala v počtu zvedání stokilogramové klády „loglift" v jedné minutě nad hlavu a ve druhé části si dobrovolníci vyzkoušeli „Conanovo kolo" a do třetice všeho dobrého „farmers walk". Jednoznačným vítězem se stal stodvacetikilový Zdeněk Vávra z Čáslavi. „K účasti v soutěži mě přemluvil Jirka Žaloudek. A i já sám jsem to chtěl zkusit. Tohle je úplně poprvé, co jsem se takové soutěže zúčastnil. Nikdy jsem do posilovny nechodil, pracuji jako dřevorubec, 
a proto pro mě tyto disciplíny nebyly až takový problém," prozradil čtyřiadvacetiletý mladík, který si odnesl dvě výhry.
Vyhlášena byla i soutěž pro malé diváky, která spočívala 
v držení před sebou jeden a půl litrové láhve s vodou. Ze šesti dětí se jasnou výherkyní stala Tereza Svobodová.


Čáslavského Strongmana se zúčastnila trojice týmy. Na třetím místě se umístili zástupci policistů z nedalekého Kolína a Hradce Králové, poháry za druhé místo si odnesli soutěžící z Mostu a Vsetína. Hlavní cenu za první místo předal starosta města Jaromír Strnad zástupcům čáslavských policistů – Jiřímu Žaloudkovi a Jiřímu Výtiskovi. „Mám velikou radost z umístění," řekl na závěr silácké soutěže strongmanů Jiří Žaloudek, jeden z členů vítězného týmu