Kutnohorské léto je celoprázdninový festival, který probíhá v Kutné Hoře a blízkém okolí a nabízí program na každý den v týdnu. Oživené či večerní, často kostýmované prohlídky nebo divadelní představení ukazují to nejkrásnější, co město nabízí ovšem netradičně, v jiné denní době, v jiném světle, v jiné atmosféře.

„Program je nabitý a kapacita jednotlivých produkcí omezena. Neváhejte navštívit webové stránky www.kutnohorskeleto.cz, kde se dozvíte podrobnosti k programu a zakoupíte vstupenky v předprodeji. Ten probíhá také osobně ve všech informačních centrech v Kutné Hoře,“ prozradila za organizátory Hana Bendová z Kutnohorsko.cz.

Ilustrační foto.
Festivalovou nabídku nelze v létě stihnout úplně celou. Nutno vybírat!

A na jaký program Kutnohorské léto láká?

Pondělní a úterní večery jsou už tradičně věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností. Radka Krejčí, ředitelka organizační složky sedlecké farnosti, láká návštěvníky na zajímavý program.

„V pondělí vás náš kostýmovaný průvodce provede všemi unikátními místy sedlecké katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu a zvuku varhan všechny její taje a zákoutí. Při úterní prohlídce kostnice zažijete unikátní prolnutí dvou světů, kdy jeden symbolizuje 'memento mori' a druhý naopak naději na vzkříšení,“ přiblížila Hana Bendová.

Na středeční a čtvrteční večery připravilo arciděkanství Kutná Hora noční prohlídky setmělého chrámu svaté Barbory.

Z vystoupení Cirku La Putyka.
Potvrzeno: Cirk La Putyka vystoupí v zahradách Galerie Středočeského kraje

Ve středu se návštěvníci mohou v rámci noční prohlídky středověkého dolu vypravit po stopách kutnohorských havířů a oblečeni v perkytle a havířské helmě se svítilnami se ponořit do kutnohorského podzemí. Jednou z novinek letošního ročníku je čtvrteční komentovaná prohlídka výstavy Čaj a stříbro v Kamenném domě.

Tradiční program nabízí také pátek – pro milovníky vína je připravena podvečerní netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily.

Program plný nezapomenutelných zážitků slibuje také unikátní páteční noční prohlídka, kdy v jeden večer lze navštívit sedleckou kostnici i katedrálu, obě osvětlené stovkami svíček.

Hned několik různých prohlídek a představení letos připravují ve Vlašském dvoře a na zámku Kačina.