K tomuto názvu odkazovalo už maturitní video, které bylo netradičně propojeno s předtančením – vždy, když na plátně letadlo přistálo v inkriminované zemi, projekce se zastavila a na parketu studenti zatančili v odpovídajícím kostýmu na melodii připomínající onu zemi.

K mottu se přihlásily i tanečnice Tanečního klubu Kocour Modroočko, které postupně předvedly tance na motivy skladeb řeckých, francouzských a irských, jen jejich dětské kolegyně vsadily na trolly.

Než se maturanti hodili do gala, předvedly své umění ještě tři party tanečnic ze skupiny Freaks Crew a zcela jiný náhled na mažoretky, které spojily tradiční umění s hůlkami s gymnastickými prvky, skupina Vergillio.

Než došlo k tradičnímu šerpování, promluvil z předtočeného video záznamu ze zdravotních důvodů omluvený ředitel školy Dušan Zahrádka a starosta města Vít Rakušan, z pódia pak třídní učitelka Jana Bílá.

Pak už si budoucí ekonomové užili slávu na červeném koberci, od třídní dostali šerpy, připili si na zdraví a s rodiči i učiteli roztančili ples, který se pak za zvuků melodií kapely Paragraf 202 v roztančeném duchu nesl až do ranních hodin.