Série představení začne v pátek 1. prosince pohádkou Buchty v pekle. Mladí herci ji nabídli i dětem v mateřinkách a v prvních třídách základních škol. Zájem je takový, že v několika termínech odehrají sedm dopoledních představení a předvedou se také rodičům a veřejnosti. Na začátek nového roku zvažují ještě jednu benefiční reprízu pro Tříkrálovou sbírku.

S vánoční mrazivou komedií s názvem Když se zhasne předstoupí herci před diváky v době adventu hned dvakrát. V premiéře ji odehrají v neděli 10. prosince a reprízu uvedou v sobotu 16. prosince. V jednání jsou i zájezdová vystoupení.

Další plánovaná představení přijdou na program v prvních měsících roku 2018. Divákům nabídnou hry podle scénáře Václava Veselého, určené také pro dospívající diváky – tedy vrstevníky herců. Ti se představí v příbězích Ve starém skladu se svítí a Písnička pro SuperHvězdu.

Jejich o něco starší kolegové pozvou publikum do hlediště na dvě inscenace. Jednou z nich je komedie Woodyho Allena Central Park West, druhou pak tragikomedie Maria Gelardiho Zlomatka.

Všechna zmíněná představení se uskuteční na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře.

Pátek 1.12. a 4. 12.

BUCHTY V PEKLE - pohádka
Víte, proč se občas říká, že někdo roste pro peklo, že s ním šijou všichni čerti, nebo že bývá peklo na Zemi? V pohádce Václava Veselého o buchtách, zlobivé Šarlotě a slušné čertici Bertě se to dozvíte. 

Hrají: Denisa Zahradníková, Viktorie Ošťádalová, Kateřina Hrejsemnou, Kristýna Lázňovská, Evelína Zecová, Emma Petrů, Adéla Buřičová, Lenka Pospíšilová, Kateřina Dejdová. 

Režie: Václav Veselý

Neděle 10.12.

KDYŽ SE ZHASNE - komedie
Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o nudnou párty, jenže to by jedna předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.
Hrají: Renata Vindušková, Jakub Sloup, Kristýna Zemanová, Jiří Brzobohatý.

Režie: Tomáš Vinduška 

Produkce: Václav Veselý

Sobota 16.12.

KDYŽ SE ZHASNE - komedie


Autor: Václav Veselý