Umělci z Kutné Hory, Kolína a Zruče nad Sázavou by v hlavní budově chtěli pořádat koncerty a vybudovat tam galerii, hudební zkušebnu a bufet s občerstvením. „Je tam poblíž sociální zařízení, takže to není až tak úplně složité, ale jsou tam další technické podmínky, které je třeba vyjasnit," uvedl starosta. Proto zatím radní žádost o pronájem neschválili, i když se jim myšlenka líbí. „Zpřístupnění části budovy znamená zpřístupnění celého areálu, což představuje řadu problémů, takže to s žadateli budeme chtít ještě řešit," poznamenal Šanc.

Za zdmi pivovaru se dosud pořádala hudební vystoupení jen v létě, kdy se v areálu koná festival alternativní hudby Creepy Teepee. Radní již souhlasili s tím, že se přehlídka může uskutečnit i v příštím roce.

Podle dřívější studie přestavby, kterou vytvořil architekt David Vávra, by se měl areál pivovaru v budoucnu proměnit ve společenské a kulturní centrum. Vzniknout by v něm podle Vávry mohlo například centrum pro matky s dětmi, minipivovar s restaurací, wellness centrum, prostory pro firmy a několik bytů. Část přestavby by mělo financovat město a část podnikatelé. Představy o nákladech i to, kdy se začne stavět, ale zatím radnice nemá. Do doby, než se najde investor, by pivovar mohl sloužit výhradně umělcům. „Dokud by pivovar ležel ladem, bylo by to jeho trvalé využití," uvedl starosta.

Heineken předloni v Kutné Hoře ukončil výrobu, protože se mu pivo Dačický vařit v pivovaru nevyplatilo, a přesunul ji do Velkého Března. Radnice od té doby pro areál hledá využití.