Lekce jedinečných tanečních se konaly v každý čtvrtek v Mozaice na Kaňku. Jejich organizátorkami byly Petra Vášová s Ivetou Kamarádovou. Účastníci s handicapem se zde učili kroky společenských tanců pod vedením lektorů Romany Podrázské a Vítka Piskače. Ti se mohli díky menšímu počtu tanečníků během lekcí více věnovat jednotlivcům a i tempo učení bylo pomalejší.

"Vždy jsme snili o tom, aby naše děti mohly navštěvovat taneční, s tímto projektem se nám sen splnil," shodují se rodiče zúčastněných dětí. "Rády bychom otevřely další ročník kurzů od září letošního roku, vše je však závislé na financích," uvedla Iveta Kamarádová.

Na karnevalu bylo možné potkat třeba Asterixe, Obelixe nebo novomanžele
Na karnevalu bylo možné potkat třeba Asterixe, Obelixe nebo novomanžele

Na závěrečném věnečku se o doprovodný program postarali tanečníci ze soukromé taneční školy Art Dance Academy Kutná Hora. Pozván byl také Radim Štrobl, který se v letošním roce zúčastnil taneční soutěže Stardance, respektive dílu, v němž se tančilo pro Paraple. On si zatančil po boku Daniely Písařovicové a Michala Mládka.

Během večera se rozdaly také pamětní perníkové medaile, které budou všem zúčastněným připomínat milé chvíle strávené na těchto jedinečných kurzech.

Tříkrálový koncert souboru Musica di chiesa v Zrcadlovém sále na zámku ve Zruči nad Sázavou.
OBRAZEM: Tříkrálový koncert se konal ve Zruči nad Sázavou
Čerpací stanice Shell v kutnohorském Malíně.
Lupič v kukle přepadl v noci obsluhu čerpací stanice v Malíně