„Je nám moc líto, že současná situace a bezpečnostní opatření neumožňují připravit již každoročně tradiční akce Ochotnického spolku Tyl, při kterých se společně setkáváme. Těšili jsme se na přípravu Noci divadel, na Mikulášskou pohádku s nadílkou pro nejmenší a hlavně na závěr roku, který je mnoho a mnoho let spjat se silvestrovským představením. I kdyby bezpečnostní opatření v nejbližší době umožnila setkávání lidí, už nyní víme, že čas je neúprosný a nestihneme všechna představení nazkoušet,“ shodli se ředitelka Městského Tylova divadla a zároveň herečka i režisérka souboru Veronika Lebedová spolu s předsedou Ochotnického spolku Tyl Martinem Betuštiakem.

Zároveň ale zdůraznili, že ani v době zavření divadel nezahálejí. „Divadlu věnujeme veškerý volný čas, který máme. Scházíme se po večerech i ve dnech volna. Někdy to vypadá, že v divadle i bydlíme! Z diářů se podařilo spočítat, kolik času jsme věnovali jednotlivým silvestrovským představením,“ dodávají a jmenují představení i s počty zkoušek. Jedna zkouška přitom v průměru trvá dvě až tři hodiny.

„Co dodat… Mrzí nás, že po letech společně neprožijeme poslední den v roce. O to více se těšíme na setkávání napřesrok,“ uzavírají ochotníci.

Seznam silvestrovských představení a počet zkoušek:
A do pyžam! režie: Ota Fiala. 34 zkoušek
Anna v ringu režie: Veronika Lebedová a Ota Fiala. 44 zkoušek
Pro tebe všechno, tatínku režie: Miroslav Štrobl. 37 zkoušek
S tvojí dcerou ne režie: Ota Fiala. 33 zkoušek
Světáci Režie: Veronika Lebedová a Ota Fiala. 43 doslova dramatických zkoušek
Až příliš štědrý večer režie: Miroslav Štrobl. 35 zkoušek
Zítra to roztočíme, drahoušku! režie: Veronika Lebedová a Ota Fiala. 29 zkoušek + natáčecí dny filmových scének