„Účast přijala kapela Fair Play Grass, což je takový příjemný bluegrássek z Mladé Boleslavi, dále zlínská kapela Podjezd se zpěvačkou Evelínou, tradičně skupina Wyrton z Ronova nad Doubravou a hvězdou večera byla nejlepší česká bluegrassová skupina Reliéf,“ přiblížil organizátor festivalu Jan Roth.

Po skončení koncertu se konal „jam session“, tedy společné hraní všech vystupujících i ostatních návštěvníků, kteří si přinesli hudební nástroj. Ten trval zhruba do půl třetí do rána.

Jan Roth podle svých slov v průběhu večera ocenil, že diváci, kteří mimochodem zaplnili sál restaurace do posledního místečka, dodržovali přání organizátorů, aby se v sále nekouřilo.

„Oproti loňskému roku to byla novinka. Vloni se na sále sice také moc nekouřilo, ale nebylo to zakázané. Letos jsme se rozhodli, že se kouřit nebude, a kdo si bude chtít zapálit, půjde na chodbu nebo ven,“ poznamenal Roth, podle nějž se toto opatření velice vyplatilo. A nejen kvůli zpěvákům, pro něž představuje zakouřené prostředí obrovský nápor na hlasivky.

„Bylo to hodně znát i na celkové atmosféře. V zakouřeném prostředí je špatná viditelnost i méně příjemný celkový poslech,“ uzavřel pořadatel.