Ačkoliv aktéři dopředu počítali s možností mokré varianty, nepřišla nakonec řada na grotesku z prostředí nádražního kiosku s názvem Na Louži, na premiéru kusu s titulem Jelito, kopyto, platí to, ani na hudební pásmo Jindřicha Felixe Pustky s básněmi Alice Vilyš. „Do poslední chvíle jsme věřili, že se nám bouřka a déšť vyhnou, protože jak se ve Zruči říká, to stáhne Želivka,“ zmínil herec a režisér Pavel Jecelín.

Zatažená obloha se ale protrhla… Přestože liják netrval dlouho, způsobil, že se z připravené scény stalo nepoužitelné torzo. „Napršelo nám do elektrických přívodů a zčásti i do elektroniky. Paravany a rekvizity byly nasáklé vodou a jen velmi těžko použitelné. Rovněž vzhledem k tomu, že někteří z nás se mezi kapkami pohybovali v kostýmech, stala se pro nás představení nehratelná,“ naznačil herec Jaroslav Bouma a doplnil: „Přístřeší vedlejší hudební scény nám také nijak nepomohlo, neboť jsme byli zmoklí tak nějak zevnitř, a navíc i tam se objevily četné louže a povrch klouzal.“

Neškvoři neprožívali lehké chvíle zvláště, když museli početné publikum poslat domů s tím, že představení se ruší. „Již nyní bychom všechny rádi pozvali na náhradní termín, a tím bude sobota dvacátého září,“ upozornil Pavel Jecelín.